Шевченківська територіальна громада
Харківська область, Куп’янський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

План відновлення та розвитку Шевченківської селищної територіальної громади Куп’янського району Харківської області

Дата: 11.11.2024 11:39
Кількість переглядів: 760

Фото без опису

  

 

План відновлення та розвитку

Шевченківської селищної територіальної громади

Куп’янського району Харківської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024

 

 

ЗМІСТ

 

1. ПЛАН ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ: МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПРОЦЕС ПІДГОТОВКИ                          6

2. АНАЛІЗ СТАНУ ГРОМАДИ ТА ЧИННИКІВ ЇЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ                                                                  9

2.1. Адміністративно територіальний устрій та географічне розташування Шевченківської територіальної громади                                                                               9

2.2. Природно-ресурсний потенціал громади                   10

2.3. Дорожня мережа та транспортне сполучення           11

2.4. Соціально-демографічний розвиток громади            13

2.5. Енергетична сфера громади                                      15

2.6. Економічна сфера громади                                        16

2.7. Ринок праці                                                                19

2.8. Житлово-комунальна сфера та благоустрій              21

2.9. Освіта                                                                         29

2.10. Культура та дозвілля                                               31

2.11. Охорона здоров’я                                                     34

2.12. Адміністративні послуги                                           36

2.13. Фізкультура і спорт                                                   37

3. ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ                                                                            38

3.1.     Завдання і заходи етапу «Невідкладне реагування»         38

3.2.     Завдання і заходи етапу «Відновлення»                 39

3.3.     Завдання і заходи етапу «Розвиток»                      39

4. УПРАВЛІННЯ РЕАЛІЗАЦІЄЮ ПЛАНУ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ                          41

5. ПРОГНОЗОВАНА ПОТРЕБА ТА МОЖЛИВІ ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПЛАНУ                                                     43

6. ІНДИКАТОРИ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ, ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ З ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ТА ЇХ ПРОГНОЗНІ ЗНАЧЕННЯ                                                     44

ДОДАТОК 1. КАРТОГРАФІЧНА ІНФОРМАЦІЯ ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ                                             46

ДОДАТОК 2. ПЕРЕЛІК ПРОЄКТІВ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ                                                                                             58

ДОДАТОК 3. ПЕРЕЛІК РИСУНКІВ                                         1

ДОДАТОК 4. ПЕРЕЛІК ТАБЛИЦЬ                                          2

 

 

 

ПЕРЕЛІК СКОРОЧЕНЬ

 

ВПО

Внутрішньо переміщені особи

ДСНС

Державна служба надзвичайних ситуацій

КЗ

Комунальний заклад

КМУ

Кабінет Міністрів України

КП

Комунальне підприємство

НКП

Некомерційне комунальне підприємство

НПА

Нормативно-правовий акт

ОГС

Організації громадянського суспільства

ОМС

Орган місцевого самоврядування

ОСББ

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків

ПВР, План

План відновлення та розвитку територіальної громади

ПРУ

Протирадіаційне укриття

СТГ

Селищна територіальна громада

ТГ

Територіальна громада

ЦНАП

Центр надання адміністративних послуг

 

 

ВСТУП

 

Повномасштабне російське вторгнення та збройна агресія до України призвели до суттєвих критично негативних наслідків для нашої держави. Багато сфер життя зазнали негативного впливу, серед яких соціально-економічна, гуманітарна, екологічна, демографічна, безпекова та інші сфери. Особливо гостро це відчувається на територіях тих громад, де відбувалися військові дії або тимчасова окупація. 

Шевченківська територіальна громада була під окупацією у період з 26.02.2022 по 09.09.2022. Більшість представників Шевченківської селищної ради до початку окупації росією виїхали на підконтрольну територію і здійснювали свою діяльність віддалено. Голова громади був вимушений залишити громаду 28 квітня 2022 року. Всі населені пункти у лютому були захоплені одночасно. З 60 населених пунктів в окупації перебувало 58.

Російська армія використовувала Шевченківську громаду як буферну зону для обстрілів міста Харків. Танки, БМП та іншу техніку вони розташовували прямо у населених пунктах. Однак щонайменше до квітня 2022 року на головній площі майорів прапор України. Волонтери і селищна рада намагались забезпечити жителів всім необхідним: продуктами, ліками, наборами гігієни й іншими предметами першої необхідності. А комунальні установи продовжували працювати, тож люди не мали перебоїв зі світлом, газом чи водовідведенням.

Окупанти чинили тиск на місцеве населення, а після звільнення громади було знайдено облаштовані тюрми, де катували жителів. Виїзд з окупованої території був небезпечним, через що загинули мирні жителі та волонтери.

Селище Шевченкове було звільнено від окупації 09.09.2022. У деокупованих селах з першого дня деокупації почала відновлювати роботу Національна поліція та відпрацьовувати інформацію про колаборантів, знаходити місця масових поховань цивільного населення та російські катівні, в яких під час окупації російські терористичні війська утримували українських громадян.

Після деокупації громада активно працює над відновленням: розміновують території, відбудовують пошкоджені будівлі, налагоджують роботу комунальних служб та підготовку до опалювального сезону. Місцеві мешканці поступово повертають життя в громаду завдяки підтримці донорів та міжнародних організацій.

Головна мета відновлення та розвитку громади післявоєнного періоду – це забезпечення умов для відновлення гідного рівня життя мешканців та розвитку всіх сфер життєдіяльності громади заради створення безпечного та перспективного середовища для людей, які живуть або будуть жити на території Шевченківської громади.

План відновлення та розвитку Шевченківської територіальної громади розробляється відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики», постанови Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 року № 695 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки» та постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 р. № 731 «Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад».

Партнерами у розробці Плану виступили Міжнародна гуманітарна організація «ACTED», «IMPACT Ukraine» та Благодійна організація «Координаційний гуманітарний центр».

 

 

 

1. ПЛАН ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ: МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПРОЦЕС ПІДГОТОВКИ

 

Підготовка Плану відновлення та розвитку Шевченківської територіальної громади базується на таких ключових принципах:

  • прозорість та відкритість – до розробки Плану можуть долучитися всі бажаючі заінтересовані сторони;
  • сталий розвиток – відновлення та розвиток громади націлений на задоволення потреб теперішнього населення з урахуванням інтересів наступних поколінь;
  • європейська інтеграція – постановка кожної цілі та завдання включає в себе відповідність європейським стандартам;
  • безбар’єрність – забезпечено створення сприятливих умов для життєдіяльності всіх категорій населення в громаді ;
  • послідовність та обґрунтованість – кожен розроблений пункт Плану відповідає дійсності, логічно побудований та підкріплений реальними фактами;
  • підзвітність та моніторинг – кожен етап підготовки Плану та його складові частини підпадає звітуванню керівництву територіальної громади та населенню громади, проводиться оцінка проміжних результатів та існує можливість уточнення проблемних пунктів Плану.

При підготовці Плану відновлення та розвитку громади важливим є розуміння двох ключових особливостей:

  1. План націлений на відновлення територіальної громади, що постраждала внаслідок російсько-української війни. Тобто необхідним є повернути соціально-економічну, екологічну, культурну та інші сфери громади до рівня, який був перед початком воєнних дій.
  2. План включає та регулює розвиток територіальної громади, тобто забезпечує покращення стану територіальної громади, сприяє підвищенню рівня її значущості на обласному та національному рівнях і формує сприятливі умови для життя своїх мешканців та залучення інвестицій.

Розробка Плану відновлення та розвитку громади вимагає залучення керівництва територіальної громади та всіх зацікавлених сторін, таких як представники місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, активних жителів, інвесторів та міжнародних партнерів. Підготовка цього Плану є ключовим інструментом, що визначає та координує подальші кроки для відновлення та розвитку громади. Процес підготовки включає кілька етапів:

  1. Створення Робочої групи для розроблення Плану відновлення та розвитку громади за розпорядженням голови Шевченківської селищної військової адміністрації Сергія Старікова. Робоча група організовує процес оцінки потреб громади та її поточного стану, включаючи представників військової адміністрації, комунальних закладів та громадськості.
  2. Збір інформації для аналізу, що охоплює анкетування, робочі зустрічі із зацікавленими сторонами, збирання документів, які регулюють різні аспекти життя громади (місцеві цільові програми, положення про консультативно-дорадчі органи, робочі групи з питань розвитку, планувальні та стратегічні документи минулих років).
  3. Аналіз зібраної інформації, що включає її узагальнення, виявлення проблем, визначення загальних потреб та оцінку наявних і необхідних ресурсів для відновлення та розвитку громади.
  4. Визначення пріоритетних напрямів відновлення, орієнтуючись на розумне задоволення потреб, вирішення основних проблем та оцінку ресурсів, необхідних для досягнення цілей, включаючи фінансові, матеріально-технічні та часові затрати.
  5. Розробка проєктів, що необхідні для вирішення проблем у кожному з пріоритетних напрямів відновлення громади.
  6. Формування та затвердження Плану відновлення та розвитку громади, який буде слугувати основою для подальших дій.

Схематично етапи процесу підготовки Плану та їхня логічна черговість мають наступний вигляд (рис. 1). В загальному слід розуміти, що процес підготовки Плану відновлення та розвитку громади та його подальша реалізація являє собою безперервний процес, що складається з чотирьох елементів: планування (тобто розробка Плану), реалізація (здійснення запланованих заходів та впровадження змін), оцінка результатів (аналіз отриманих результатів від реалізації заходів та їх відповідність очікуваній результативності), уточнення (внесення коригувань до Плану для отримання максимального результату). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Формування та затвердження Плану

 

Розробка проєктів відновлення та розвитку

 

Визначення напрямів відновлення та розвитку

 

Аналіз зібраної інформації

 

Збір інформації

 

Утворення Робочої групи


 

 

 

 

 

 

 

Формування та затвердження Плану

 

Розробка проєктів відновлення та розвитку

 

Визначення напрямів відновлення та розвитку

 

Аналіз зібраної інформації

 

Збір інформації

 

Утворення Робочої групи

Фото без описуФото без опису

 

Рисунок 1.1 - Схема підготовки Плану відновлення та розвитку громади

 

Збір інформації відбувався в складних умовах воєнного стану. Під час підготовки ПВР в громаді тривали складні соціально-економічні перетворення, з різним ступенем інтенсивності змінювалися ключові параметри: соціально-демографічні дані, індикатори економічного розвитку, показники впливу воєнних дій на розвиток громади.

ПВР є робочим інструментом, відкритим для вдосконалення та доповнення.  Певні  відомості, що могли бути корисними при підготовці ПВР відносяться до інформації з обмеженим доступом. Тож, не дивлячись на професіоналізм членів робочої групи, характеристика окремих показників розвитку громади залишається справою майбутнього.   

Одночасно із аналізом статистичної інформації було проведено збір пропозицій від жителів громади. Для цього було розроблено анкету (опитувальний аркуш), що була розповсюджена серед зацікавлених осіб. Всі запитання анкети мали відкритий характер, таким чином кожен інформант міг не лише викласти свій особистий погляд на поточні  проблеми, але й запропонувати шляхи їх вирішення.

Анкетуванням були охоплені всі населені пункти, а не лише адміністративний центр, що дало можливість наповнити перелік напрямів місцевого розвитку тими завданнями, які є актуальними для більшості жителів громади. Одержані пропозиції були систематизовані, а найбільш доречні з них оформлені у вигляді окремих перспективних проєктів, реалізація яких сприятиме успішному розвитку громади.

 

 

 

2. АНАЛІЗ СТАНУ ГРОМАДИ ТА ЧИННИКІВ ЇЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

 

2.1. Адміністративно територіальний устрій та географічне розташування Шевченківської територіальної громади

 

Шевченківська селищна територіальна громада була створена наприкінці 2020 року в результаті загальнодержавної адміністративно-територіальної реформи, об'єднавши території колишнього Шевченківського району. Перші вибори до селищної ради відбулися у жовтні 2020 року. До складу новоствореної громади увійшло 60 населених пунктів з адміністративним центром у селищі Шевченкове. Громада об’єднала такі сільські ради: Березівська, Сподобівська, Волоськобалаклійська, Борівська, Безмятежненська, Петропільська, Семенівська, Василенківська, Гетьманівська, Великохутірська, Нижньобурлуцька, Аркадівська, Новомиколаївська, Петрівська, Старовірівська та Шевченківська селищна.

 

Фото без опису

 

Рисунок 2.1 - Схема меж Шевченківської територіальної громади

У 2021 році селищна рада ухвалила рішення про створення 15 старостинських округів, які відповідають територіям колишніх сільських рад. Громада входить до складу Куп'янського району і межує з різними громадами Харківської області, зокрема Великобурлуцькою, Кіндрашівською, Куп'янською, Курилівською, Куньєвською, Савинською, Балаклійською, Пролісненською та Печенізькою громадами.

 

 

2.2. Природно-ресурсний потенціал громади

 

Шевченківська територіальна громада розташована на північному сході України, на сході Харківської області, в межах південного схилу Середньоросійської височини на вододілі річок Сіверського Дінця та Осколу. Це визначає її природно-ресурсний потенціал, що включає водні, земельні та інші природні ресурси.

По території громади протікає 25 річок загальною довжиною 382 км, найзначнішою з яких є річка Великий Бурлук (93 км). Всі річки належать до басейнів двох річок – Сіверського Дінця та Осколу. Басейн Сіверського Дінця займає 86% території громади, а басейн Осколу – 14%.

Крім того, на території громади наявні ліси, водні ресурси, а також поклади піску, який використовується в будівельній галузі. Лісові площі займають 4% території, водний фонд складає 3%, що включає річки, озера та ставки, які можуть бути використані як для сільськогосподарських, так і для рекреаційних потреб.

Територія громади багата на чорноземи, що є основним природним ресурсом для розвитку аграрного сектору. Громада має значний земельний фонд, зокрема, тут переважають чорноземи, які є високопродуктивними для сільського господарства. Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 85 585 га. Орні землі (рілля) займають площу 69 038 га, що сприяє інтенсивному розвитку сільського господарства, яке спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових, олійних культур, овочів, коренеплодів і бульбоплодів.

Основним типом ґрунтів у громаді є чорноземи, що сприяють високій продуктивності сільськогосподарських угідь. Завдяки родючим ґрунтам, аграрний сектор громади має всі можливості для ефективного розвитку. Чорноземні ґрунти дозволяють вирощувати широкий спектр сільськогосподарських культур, що створює умови для розвитку зернової та овочевої галузей, а також бобових і олійних культур.

Громада має помірний клімат, який характеризується середньомісячною температурою +7°C. Температурний режим сприяє сталому розвитку сільського господарства. Найвищі температури в липні-серпні досягають +39°C, а найнижчі у лютому -31°C, що дозволяє вирощувати широкий спектр культур і отримувати стабільні врожаї.

 

Висновки

 

Загалом, природно-ресурсний потенціал громади створює сприятливі умови для розвитку аграрного сектору, будівництва, а також рекреаційних зон. Розвиток цих галузей може сприяти економічному зростанню громади та підвищенню рівня життя її мешканців.

 

2.3. Дорожня мережа та транспортне сполучення

 

Шевченківська громада має добре розвинену транспортну інфраструктуру. Її територію перетинають залізниця Харків – Куп’янськ – Вузловий та автодорога державного значення Чугуїв – Мілове, які з'єднують громаду з районним і обласним центрами. Крім того, автодороги з твердим покриттям пов'язують Шевченківщину з Ізюмським та Чугуївським районами. Відстань від селища Шевченкове до Харкова становить 95 км залізницею і 80 км шосейною дорогою.

Площа громади складає 977,4 км², що становить 3,2% від загальної площі Харківської області. Водночас з цим половина населених пунктів Шевченківської громади має необхідність в створенні нових маршрутів, адже зараз частину маршрутів покриває гуманітарна місія “Проліска”.

 

Таблиця 2.1 Характеристика автобусних маршрутів

 

Найменування маршруту (кінцевих пунктів)

Траса

слідування

(найменування

зупинок)

Довжина маршруту, км

Кількість оборотних рейсів за добу (розклад руху)

Перевізник

в прямому напрямку

в зворотньому напрямку

Харків-Куп'янськ

Шевченково АС

109

109

3 (8.40, 10.20, 14.00)

БУС-К

Харків-Ківшарівка

Шевченково АС

115

115

2 (15.40, 17.10)

БУС-К

Куп'янськ-Харків

Шевченково АС

109

109

4 (8.30, 11.50, 13.50, 17.30)

БУС-К

Ківшарівка-Харків

Шевченково АС

115

115

1 (8.00)

БУС-К

Харків-Борова

Шевченково АС

147

147

1 (14.56)

СТАР-БУС

Борова-Харків

Шевченково АС

147

147

1 (9.00)

СТАР-БУС

 

Залізничний і автомобільний транспорт забезпечують як зовнішні, так і внутрішні транспортні зв’язки громади. Через її територію проходить частина південної залізниці, що сполучає Харків, Куп’янськ та Вузловий. Зупинки є в населених пунктах: Худоярове, Новостепанівка, Шевченкове, Первомайське, Гроза, Старовірівка.

Автомобільні дороги загального користування державного значення, які перетинають громаду, включають маршрут Чугуїв – Мілове (Н-26) довжиною 33,7 км, та маршрут Балаклія – Первомайськ – Кегичівка (Т-21-10) довжиною 18,5 км. Загальна протяжність цих доріг у межах громади становить 52,2 км.

Мережа місцевих доріг загального користування становить 243,5 км, з яких 76,5 км належать до обласного значення і 167 км – до районного. Дороги комунальної власності мають загальну довжину 165,08 км, з них 70,75 км – з ґрунтовим покриттям і 94,33 км – з твердим покриттям. У населених пунктах громади ці дороги достатньо освітлені в нічний час, а пішохідний рух організовано на задовільному рівні.

На дорогах громади знаходиться 28 мостів, більшість з яких перебувають у незадовільному стані й потребують ремонту.

Транспортні потреби мешканців Шевченківської громади у приміських і міжміських автобусних маршрутах задовольняє перевізник ФОП Бринцов.

Основною проблемою громади є незадовільний стан дорожнього покриття місцевих та державних доріг, а також доріг і вулиць комунальної власності та мостів. Це негативно впливає на розвиток громади, створює соціальну напругу і ускладнює рух шкільних автобусів. Більша частина вулиць, доріг і мостів потребує капітального або поточного ремонту, а також оновлення пішохідних доріжок.

Загальна протяжність доріг громади перевищує 500 км, з яких більша половина потребує ремонту. У 2021 році був проведений поточний ремонт насипу дороги в селі Богодарівка. Ремонт потрібен також ще чотирьом мостам у селах Волоська Балаклія та Старовірівка.

Догляд за дорогами загального користування місцевого та державного значення здійснює Шевченківський дорожньо-ремонтний пункт Балаклійської філії Харківського облавтодору. У 2021 році підприємство виконало ямковий ремонт місцевих доріг на площі 2026 м². Це включало об’їзд селища Шевченкове, дороги Шевченкове – Мостове – В. Хутори, Шевченкове – Безм'ятежне, Шевченкове – Аркадівка – Н. Бурлук, під'їзди до сіл Петрівка, Троїцьке, Старовірівка, Степанівка – Семенівка. На державних дорогах (Шевченкове – Балаклія – Первомайськ – Кегичівка) проведено ремонт на площі 1430 м², а також встановлено 20 дорожніх знаків.

Значна частина автобусних зупинок громади є застарілими, як технічно, так і естетично, що псує зовнішній вигляд населених пунктів. Вони потребують ремонту або заміни.

 

Висновки

 

Шевченківська громада має розвинену, але застарілу транспортну інфраструктуру, що створює значні проблеми для мешканців та розвитку регіону. Частина населених пунктів потребує в розширенні транспортних маршрутів. Найбільшою проблемою є незадовільний стан доріг, мостів та пішохідних доріжок, що обмежує мобільність населення і викликає соціальну напругу. Особливо критичним є стан дорожнього покриття, яке потребує негайного поточного і капітального ремонту. Також це має негативний вплив на розвиток підприємництва.

 

Рекомендації

 

Для покращення ситуації рекомендується:

Розробити і реалізувати комплексну програму з ремонту і реконструкції доріг та мостів із пріоритетом на найбільш завантажені маршрути та критично важливі для щоденного життя населення ділянки.

Оновити та осучаснити автобусні зупинки з метою підвищення комфорту мешканців під час очікування громадського транспорту та покращення естетичного вигляду населених пунктів.

Покращити освітлення доріг та пішохідних зон у нічний час для підвищення безпеки жителів, особливо у зимовий період.

Забезпечити регулярний моніторинг стану дорожньої інфраструктури та своєчасне виконання ремонтних робіт для запобігання подальшого руйнування.

2.4. Соціально-демографічний розвиток громади

Демографічна ситуація населення Шевченківської громади за статтю та віком різниться у різних населених пунктах громади. Загальна чисельність населення складає 11 786 осіб, з яких 4509 – чоловіки та 5558 – жінки.

Таблиця 2.2 - Розподіл населення за статтю за населеними пунктами громади  в 2024р.

 

з/п

Старостинський округ

Загальна кількість населення у населеному пункті

Кількість чоловіків у населеному пункті

Кількість жінок у населеному пункті

Кількість дітей (0-5 років)

Кількість дітей (6-10 років)

Кількість дітей (11-15 років)

Кількість дітей (16-18 років)

Кількість людей похилого віку(65+)

 
 

 

Усього по громаді:

11786

4509

5558

336

491

634

258

3821

 

1

Аркадівський

241

101

113

5

7

12

3

104

 

2

Безм'ятежненський

646

253

303

13

24

37

16

150

 

3

Березівський

179

61

83

3

13

15

4

49

 

4

Борівський

504

201

229

14

24

25

11

147

 

5

Василенківський

318

100

154

5

26

22

11

94

 

6

Великохутірський

386

148

177

8

19

20

14

141

 

7

Волоськобалаклійський

388

150

195

5

11

21

6

140

 

8

Гетьманівський

642

230

291

24

34

49

14

244

 

9

Нижньобурлуцький

129

50

64

3

6

5

1

66

 

10

Новомиколаївський

439

167

193

19

26

26

8

82

 

11

Петрівський

295

96

113

18

27

31

10

164

 

12

Петропільський

735

254

314

28

50

67

22

260

 

13

Семенівський

323

109

158

10

19

20

7

137

 

14

Сподобівський

275

100

136

4

7

16

12

107

 

15

Старовірівський

593

194

308

19

23

27

22

198

 

16

селище Шевченкове та наближені села

5693

2295

2727

158

175

241

97

1738

 

 

Згідно з розподілом населення за статтю та віком у населених пунктах громади, загальна чисельність населення становить 11 786 осіб, з яких 4509 – чоловіки, а 5558 – жінки. Значну частину населення складають діти та люди похилого віку, що потребують особливої уваги та підтримки. Люди похилого віку (65+) становлять 3821 особу, що свідчить про демографічну структуру з високою часткою осіб, які потребують догляду.

Ці показники свідчать про наявність значної кількості вразливих категорій населення, які потребують особливої уваги та підтримки. Особливої уваги потребують заходи соціального захисту, медичної та психологічної допомоги, а також створення умов для підвищення рівня життя цих груп населення.

Таблиця 2.3 - Загальні соціально-демографічні показники

 

Найменування

Значення

Багатодітні сім’ї

121

Кількість осіб з інвалідністю:

926

Кількість людей похилого віку(65+), котрі потребують догляду

421

Кількість ВПО

1664

 

Висновки

 

Демографічна ситуація у Шевченківській громаді демонструє наявність значних соціально-демографічних викликів. Жінки складають більшість населення (55%), а чоловіки – 45%. Велика частка громади складається з людей похилого віку, що потребують особливої уваги. Також є значна кількість вразливих категорій, включно з багатодітними сім’ями, людьми з інвалідністю та внутрішньо переміщеними особами. Це вказує на необхідність посилення соціальних, медичних та психологічних програм для підвищення якості життя цих груп населення.

 

Рекомендації

Розробити стратегію демографічного зростання: створити комплексну стратегію довготривалого демографічного розвитку громади, зосереджену на стимулюванні народжуваності, підтримці молодих сімей та залученні молоді до проживання. Це може включати програми фінансової допомоги, забезпечення доступним житлом молодих сімей, розвиток дитячих установ та створення нових робочих місць.

Посилити соціальну підтримку вразливих груп: збільшити ресурси на підтримку багатодітних, малозабезпечених сімей, одиноких батьків та осіб з інвалідністю. Розширити програми соціальної допомоги, психологічної підтримки та реабілітації для покращення умов життя цих категорій.

Інтегрувати внутрішньо переміщених осіб: створити спеціальні програми для допомоги внутрішньо переміщеним особам, які забезпечують доступ до житла, медичних послуг, роботи та інтеграції в громаду. Організувати освітні та соціальні заходи для полегшення їхньої адаптації.

Підвищити обізнаність про соціальні програми: провести інформаційні кампанії для населення про доступні соціальні програми та можливості допомоги, щоб покращити життя вразливих категорій населення. Це сприятиме збільшенню охоплення та ефективності таких програм.

Моніторити демографічну ситуацію: запровадити систематичний моніторинг демографічних і соціально-економічних показників у громаді для швидкого реагування на зміни та коригування планів розвитку. Це забезпечить ефективніше використання ресурсів і краще реагування на виклики.

 

2.5. Енергетична сфера громади

 

Енергетична сфера Шевченківської територіальної громади включає забезпечення населення та інших об'єктів громади тепло-, водо- та електропостачанням. Основними постачальниками послуг є місцеві комунальні підприємства.

В Шевченківській громаді понад 99% будинків мають електропостачання.

 

Points scored

 

Рисунок 2.4 Стан електропостачання в Шевченківській громаді

 

Потребу в електроплитах висловили такі населені пункти як Великі Хутори, Горожанівка, Іванівка, Петрівка та Сподобівка в загальній кількості 420 електроплит.

Централізоване водопостачання здійснюється з підземних джерел, зокрема з 11 артезіанських свердловин, а централізоване водовідведення функціонує на базі очисних споруд, які потребують реконструкції. Всі житлові будинки опалюються індивідуальними приладами, тоді як соціально-культурні об'єкти підключені до централізованих котелень.

Основні проблеми включають високий ступінь зношеності інфраструктури, зокрема теплових мереж та систем водопостачання. Серед пріоритетних завдань є модернізація очисних споруд, заміна застарілого обладнання, підвищення енергоефективності котелень та термомодернізація будівель, що дозволить знизити споживання паливно-енергетичних ресурсів.

 

 

2.6. Економічна сфера громади

 

Економічна сфера є фундаментом розвитку громади, оскільки вона забезпечує робочі місця та доходи, зміцнює фінансову незалежність, підтримує інфраструктуру та громадські послуги, залучає інвестиції, стимулює підприємництво та інновації. Вона сприяє соціальній згуртованості, підвищенню рівня життя мешканців, забезпечує стійкість до криз і формує позитивний імідж громади. Економічна стабільність та зростання є основою сталого розвитку громади в довгостроковій перспективі.

Таблиця 2.2 відображає кількість суб'єктів господарської діяльності та кількість зайнятих осіб у різних галузях на території громади протягом трьох років.

Сільське господарство: Протягом 2022-2024 років кількість суб'єктів залишається стабільною (89 одиниць), з невеликим зростанням у підсекторі рослинництва (з 85 до 86 одиниць) і незначним скороченням у тваринництві (з 4 до 3 одиниць). Кількість зайнятих осіб також залишалася стабільною (89 осіб).

У добувній промисловості єдина одиниця зникла до 2024 року, що може свідчити про закриття підприємства або припинення діяльності в цій галузі. Інші підгалузі промисловості не були представлені в громаді. Кількість зайнятих осіб знизилася з 99 до 98 у загальній промисловості.

 

Таблиця 2.4 Характеристика суб’єктів господарювання громади

 

Назва галузі

на 01.01.2022

на 01.01.2023

на 01.01.2024

Кількість суб'єктів, од.

Кількість зайнятих, осіб

Кількість суб'єктів, од.

Кількість зайнятих, осіб

Кількість суб'єктів, од.

Кількість зайнятих, осіб

Сільське господарство, у т.ч.:

89

89

89

89

89

89

  • рослинництво

85

85

85

85

86

86

  • тваринництво

4

4

4

4

3

3

Мисливство

-

-

-

-

-

-

Лісове господарство

-

-

-

-

-

-

Рибне господарство

-

-

-

-

-

-

Промисловість, у т.ч.:

1

1

1

1

0

0

  • видобувна промисловість

1

1

1

1

-

-

- легка промисловість

-

-

-

-

-

-

- переробна промисловість

-

-

-

-

-

-

- машинобудування

-

-

-

-

-

-

- виробництво та розподілення електроенергії, газу, пари та води

-

-

-

-

-

-

інша

99

99

99

99

98

98

Будівництво

-

-

-

-

-

-

Оптова і роздрібна торгівля; торгівля транспортними засобами; послуги з ремонту

146

146

146

146

103

103

Готелі та ресторани

-

-

-

-

-

-

Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність

-

-

-

-

-

-

Інформація та телекомунікації

-

-

-

-

-

-

Державне управління й оборона

-

-

-

-

-

-

Професійна, наукова та технічна діяльність

-

-

-

-

-

-

Освіта

-

-

-

-

-

-

Охорона здоров’я та соціальна допомога

-

-

-

-

-

-

Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок

-

-

-

-

-

-

Інше

-

-

-

-

-

-

Всього:

325

325

325

325

281

281

 

Оптова і роздрібна торгівля, ремонт транспортних засобів: Значне скорочення кількості суб'єктів господарювання у цій сфері: з 146 у 2022 році до 103 у 2024 році. Це може вказувати на економічні труднощі або консолідацію ринку. Водночас кількість зайнятих осіб залишилася незмінною, що може свідчити про те, що менша кількість підприємств продовжує забезпечувати робочі місця на попередньому рівні.

Загальна кількість суб'єктів господарської діяльності: Кількість суб'єктів зменшилась з 325 у 2022 році до 281 у 2024 році, що свідчить про зниження економічної активності або злиття бізнесів. Однак кількість зайнятих осіб залишилася стабільною (325 осіб), що може свідчити про збереження робочих місць попри зменшення кількості підприємств.

Найбільшими підприємствами-роботодавцями у Шевченківській громаді з  основною діяльністю цих підприємств зосереджені в аграрному секторі, зокрема в рослинництві та тваринництві. Серед них виділяються такі компанії, як:

  • СТОВ ім. Ватутіна (с. Гетьманівка);
  • СТОВ «Червоний партизан» (с. Великі Хутори);
  • ТОВ «Харківагро 2000» (с. Петрівка);
  • ТОВ «Укрзернопром-Шевченкове» (с. Новомиколаївка).

Ці підприємства є ключовими роботодавцями у громаді, забезпечуючи значну частку робочих місць у сільськогосподарському секторі.

 

Висновки

 

  1. Стабільність у сільському господарстві: Сільське господарство залишається основною галуззю економічної діяльності громади, забезпечуючи найбільшу кількість робочих місць. Кількість суб'єктів у рослинництві зросла на одну одиницю (з 85 до 86), тоді як у тваринництві спостерігається скорочення на одну одиницю (з 4 до 3). Це вказує на переважний розвиток рослинництва в громаді та зниження активності у тваринництві.
  2. Закриття в видобувній промисловості: Відсутність підприємств у видобувній промисловості до 2024 року свідчить про зникнення єдиного представника цього сектору. Це може вказувати на закриття підприємства або зупинку діяльності в цій галузі, що знижує диверсифікацію економіки громади.
  3. Скорочення кількості суб'єктів у торгівлі: Значне зменшення кількості суб'єктів господарювання у сфері оптової та роздрібної торгівлі (з 146 до 103) може вказувати на економічні труднощі або консолідацію ринку. Водночас стабільна кількість зайнятих осіб свідчить про те, що менша кількість підприємств забезпечує зайнятість на попередньому рівні, можливо, завдяки збільшенню масштабу або ефективності роботи окремих підприємств.
  4. Загальне зниження економічної активності: Загальна кількість суб'єктів господарської діяльності в громаді зменшилася з 325 у 2022 році до 281 у 2024 році, що свідчить про зниження економічної активності, закриття або злиття підприємств. Проте стабільна кількість зайнятих осіб (325) свідчить про збереження робочих місць попри зменшення кількості підприємств.
  5. Аграрний сектор як ключовий роботодавець: Найбільшими роботодавцями в громаді залишаються підприємства аграрного сектору, зокрема СТОВ ім. Ватутіна, СТОВ «Червоний партизан», ТОВ «Харківагро 2000» і ТОВ «Укрзернопром-Шевченкове». Ці компанії забезпечують значну частку робочих місць у громаді, підтримуючи економічну стабільність і зайнятість населення.

 

Рекомендації

 

  1. Диверсифікація економіки: Громаді варто підтримувати розвиток різних галузей, зокрема промисловості, торгівлі, послуг, щоб зменшити залежність від аграрного сектору. Це може включати залучення інвестицій, підтримку місцевих підприємців, створення умов для розвитку нових видів бізнесу, особливо у сферах, де спостерігається спад.
  2. Підтримка малого та середнього бізнесу: Слід розробити програми підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ), які зазнали скорочення. Це можуть бути гранти, субсидії, навчання та консультації для підприємців, а також сприяння в отриманні кредитів на вигідних умовах. Підтримка МСБ сприятиме зростанню кількості суб'єктів господарювання та збільшенню зайнятості.
  3. Стимулювання розвитку переробної промисловості: Відсутність підприємств у переробній промисловості може бути заповнена через підтримку створення та розвитку підприємств, які займатимуться переробкою сільськогосподарської продукції. Це дозволить підвищити додану вартість продукції та створити певний ланцюжок, а також, створити нові робочі місця та збільшити доходи громади.
  4. Розширення підтримки для аграрного сектору: Оскільки сільське господарство є ключовим сектором для громади, необхідно підтримувати його розвиток через інновації, модернізацію технологій, оптимізацію процесів, навчання та консультації для аграріїв. Варто також сприяти розвитку кооперативів, які допоможуть збільшити ефективність і конкурентоспроможність місцевих виробників.
  5. Покращення інфраструктури та умов для бізнесу: Інвестиції в інфраструктуру, такі як дороги, транспорт, доступ до інтернету та енергопостачання, сприятимуть розвитку бізнесу та залученню нових підприємств. Покращення умов для ведення бізнесу може також включати спрощення адміністративних процедур, покращення комунікації між владою та підприємцями, створення бізнес-інкубаторів тощо.

 

 

2.7. Ринок праці

 

Аналіз ринку праці є критично важливим для громади, оскільки забезпечує зайнятість населення, підвищує рівень доходів, підтримує економічну стабільність та соціальну згуртованість. Він сприяє розвитку людського капіталу, залученню інвестицій та зниженню соціальної напруги, забезпечуючи сталий розвиток громади та покращення якості життя її мешканців.

 

Таблиця 2.5 - Динаміка кількості зареєстрованих безробітних

 

Найменування

Станом на 01.01.2022

Станом на 01.01.2023

Станом на 01.01.2024

Кількість зареєстрованих безробітних:

1576

689

600

- чоловіків

831

368

258

- жінок

745

321

342

 

Згідно з даними таблиці, протягом трьох років (2022–2024) спостерігається значне зниження кількості зареєстрованих безробітних у Шевченківській громаді:

2022 рік: 1576 осіб;

2023 рік: 689 осіб;

2024 рік: 600 осіб.

Кількість безробітних чоловіків зменшилась з 831 у 2022 році до 258 у 2024 році. Також спостерігається зниження кількості безробітних жінок, хоча темпи зниження серед жінок не такі значні, як серед чоловіків (з 745 у 2022 році до 342 у 2024 році).

У 2023 році в Шевченківській громаді було зареєстровано 291 вакансію. Найбільше вакансій було у сфері державного управління загального характеру (90 одиниць) та в сільському господарстві, зокрема у вирощуванні зернових культур (87 одиниць). Також значна кількість вакансій спостерігалася у сфері водопостачання (30 одиниць) та розведенні великої рогатої худоби молочних порід (19 одиниць).

Таблиця 2.6 - Вакансії в громаді за 2023р.

 

Назва розділу економічної діяльності

Кількість,

одиниць

Усього

291

у тому числі:

 

Державне управління загального характеру

90

Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур

87

Забір очищення та постачання води

30

Розведення великої рогатої худоби молочних порід

19

Надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів

15

Діяльність лікарняних закладів

8

Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах

7

Будівництво доріг і автострад

4

Вантажний автомобільний транспорт

4

Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу

4

Комп'ютерне програмування

4

Діяльність у сфері обов'язкового соціального страхування

3

Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування

2

Інші види грошового посередництва

2

Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна

2

Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами

2

Виробництво олії та тваринних жирів

1

Діяльність у сфері юстиції та правосуддя

1

Загальна медична практика

1

Збирання безпечних відходів

1

Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів

1

Організація будівництва будівель

1

Роздрібна торгівля м'ясом і м'ясними продуктами в спеціалізованих магазинах

1

Технічні випробування та дослідження

1

 

Менша кількість вакансій представлена в таких галузях, як будівництво доріг і автострад, вантажний автомобільний транспорт, виробництво текстильних виробів, комп'ютерне програмування та інші сфери, де було зареєстровано по 4 вакансії.

 

Таблиця 2.7 - Результати діяльності компенсаторних програм в ТГ

 

Найменування

Станом на 01.01.2022

Станом на 01.01.2023

Станом на 01.01.2024

Часткове безробіття

10

-

-

з них жінки

5

-

-

Громадські роботи

-

-

27

з них жінки

-

-

18

Суспільно корисні роботи

-

-

91

з них жінки

-

-

46

Компенсація роботодавцю за працевлаштування окремих категорій безробітних відповідно до постанови КМУ № 124

-

-

2

з них жінки

-

-

0

Компенсація роботодавцю за працевлаштування безробітних на нові робочі місця відповідно до постанови КМУ № 338

-

-

5

з них жінки

-

-

5

 

Дані таблиці демонструють результати дії компенсаторних програм для підтримки зайнятості у 2024 році. Введені були програми:

  • Часткове безробіття: 10 осіб (5 жінок).
  • Громадські роботи: 27 осіб (18 жінок).
  • Суспільно корисні роботи: 91 особа (46 жінок).
  • Компенсація роботодавцю за працевлаштування окремих категорій безробітних: 2 особи (жінки не залучались).
  • Компенсація роботодавцю за працевлаштування безробітних на нові робочі місця: 5 осіб (усі жінки).

Протягом аналізованого періоду (2022–2024 роки) у Шевченківській громаді спостерігається позитивна динаміка зниження рівня безробіття, що свідчить про поліпшення ситуації на ринку праці. Значне скорочення кількості безробітних чоловіків та жінок вказує на успішні заходи щодо працевлаштування та зростання економічної активності в громаді.

Наявність значної кількості вакансій у різних галузях, особливо в державному управлінні та сільському господарстві, створює можливості для подальшого зниження безробіття. Водночас, аналіз компенсаторних програм показує, що активна державна підтримка зайнятості сприяє залученню безробітних до громадських та суспільно корисних робіт, а також до працевлаштування на нові робочі місця.

Рекомендується продовжувати підтримку компенсаторних програм та розширення економічних можливостей у громаді, що дозволить ще більше знизити рівень безробіття і підвищити рівень зайнятості серед населення.

 

 

2.8. Житлово-комунальна сфера та благоустрій

 

Житлово-комунальна сфера та благоустрій є ключовими аспектами, що визначають якість життя мешканців Шевченківської громади. Особлива увага приділяється стану житлового фонду, зокрема, впливу воєнних дій на житлову інфраструктуру громади. Розуміння поточного стану житлового сектору є важливим для планування відновлення та розвитку громади, а також для забезпечення комфортних умов проживання її мешканців.

Громада зазнала значних руйнувань внаслідок бойових дій, особливо це стосується приватного сектору. Селище Шевченкове є одним із найбільш постраждалих – там пошкоджено 333 приватні будинки, з яких 310 належать до першої категорії пошкоджень. Водночас у багатьох інших населених пунктах також фіксуються руйнування, проте обсяги значно менші.

Пошкодження будинків класифікуються за трьома категоріями. Найбільша кількість пошкоджених будинків першої категорії, які потребують негайного ремонту, спостерігається в Шевченковому, Старовірівці, Гетьманівці та Сподобівці. У Шевченковому також зафіксовані випадки пошкодження багатоповерхових будинків та окремих квартир, що вимагає відновлення інфраструктури житлових комплексів.

Відновлювальні роботи активно ведуться, особливо в Шевченковому та Старовірівці, де на відбудову взято значну кількість будинків першої та другої категорій. Відновлення багатоповерхових будинків також розпочато, зокрема в Шевченковому відбудовується 82 багатоповерхові будинки та 405 квартир.  Є потреба в ремонті фасаду багатоквартирного будинку в Шевченково.

У багатьох менших населених пунктах, таких як Микільське, Роздольне, та Станіславка, пошкоджень не зафіксовано або вони мінімальні. Водночас є низка сіл, таких як Василенкове, Гроза та Сподобівка, де зафіксовані значні руйнування приватного житла. Це свідчить про нерівномірність руйнувань залежно від локації.

Дані таблиці підкреслюють важливість системного підходу до відновлення житлового фонду. Особливу увагу слід приділити Шевченковому, яке зазнало найбільших втрат, та забезпечити ресурсами інші населені пункти, що потребують допомоги. Важливо розробити план щодо пріоритетного відновлення будинків першої категорії пошкоджень та забезпечити необхідні умови для повернення мешканців до відновлених будинків.

 

Таблиця 2.8 - Стан пошкодженого житлового фонду та відновлювальні роботи

 

Населений Пункт

Кількість будинків загальна( Усі будинки котрі є: приватні, багатоповерхові, гуртожитки та покинуті й таке інше)

Кількість пошкоджених приватних будинків( Тільки ПРИВАТНІ БУДИНКИ)

Кількість пошкодженних приватних будинків 1 категорії

Кількість пошкодженних приватних будинків 2 категорії

Кількість пошкодженних приватних будинків 3 категорії

Кількість взятих будинків на відбудову 1 категорії

Кількість взятих будинків на відбудову 2 категорії

Кількість взятих будинків на відбудову 3 категорії

Кількість пошкодженних багатоповерхових будинків(Тільки Багатоповерхові будинки)

Кількість пошкодженних квартир(багатоповерхових будинках)  1 категорії

Кількість пошкодженних квартир(багатоповерхових будинках)  2 категорії

Кількість пошкодженних квартир(багатоповерхових будинках)  3 категорії

Кількість взятих квартир на відбудову 1 категорії

Кількість взятих квартир на відбудову 2 категорії

Кількість взятих квартир на відбудову 3 категорії

Аркадівка

98

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Микільське

25

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Роздольне

159

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Безмятежне

159

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Кравцівка

65

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Миропілля

59

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Полтава

41

2

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Станіславка

10

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Старий Чизвик

42

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Баранове

27

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Березівка

147

5

5

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Борівське

116

1

1

0

0

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

Василенкове

309

38

32

3

3

21

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Худоярове

57

6

2

1

3

1

1

0

0

0

0

0

0

0

0

Великі Хутори

287

14

13

1

0

10

1

0

0

0

0

0

0

0

0

Журавка

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Волоська Балаклія

402

1

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Гетьманівка

276

32

28

3

1

28

2

0

0

0

0

0

0

0

0

Лелюківка

10

3

1

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Малі Кринки

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Мостове

90

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Одрадне

60

8

8

0

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Тетянівка

65

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Володимирівка

19

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Іванівка

19

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Михайлівка

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Нижній Бурлук

55

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Смолівка

25

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Шевченкове

2235

333

310

22

1

277

18

0

82

405

1

4

327

1

0

Шевченкове

14

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Шишківка

32

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Новомиколаївка

291

4

4

0

0

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Горожанівка

35

7

7

0

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Іванівка

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Петрівка

240

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Гроза

203

18

17

1

0

15

1

0

0

0

0

0

0

0

0

Колісниківка

58

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Максимівка

26

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Олександрівка

56

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Олексіївка

22

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Петропілля

130

3

3

0

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Самарське

16

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Ставище

34

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Сумське

54

5

5

0

0

5

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Богодарівка

107

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Новий Лиман

20

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Новостепанівка

94

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Семенівка

171

3

3

0

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Дуванка

14

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Сподобівка

182

19

19

0

0

13

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Федорівка

5

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Старовірівка

465

77

65

5

7

57

5

0

9

22

0

0

21

0

0

Верхньозорянське

64

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Зорянське

117

3

3

0

0

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Михайлівка

4

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Огурцівка

206

11

11

0

0

11

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Первомайське

116

2

2

0

0

1

0

0

1

1

0

0

0

0

0

Раївка

90

2

2

0

0

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Сазонівка

8

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Троїцьке

89

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

 

Житлово-комунальне господарство є важливою складовою життя громади, оскільки забезпечує комфортні умови проживання та функціонування населених пунктів. На території Шевченківської громади комунальні послуги надають п'ять підприємств у таких сферах табл. 2.9.

 

Таблиця 2.9 - Аналіз житлово-комунальної сфери

 

Сфера послуг

Підприємство

Тепло-, водопостачання та водовідведення

КП “АКВА” Шевченківської селищної ради

Поводження з твердими побутовими відходами та інші послуги

КП “Шевченківський Промінь - 05”

Газопостачання

Шевченківська дільниця Куп'янського відділення АТ “Харківгаз”

Електропостачання

Шевченківський РРСЦ ПрАТ “Харківенергозбут” та Шевченківський РЕМ АТ “Харківобленерго”

 

Проблемами та потребами житлово-комунального господарства Шевченківської громади є необхідність постійного очищення 398 колодязів для забезпечення санітарних норм, а саме в с. Гетьманівка, с. Великі Хутори та с. Петропілля. Відновлення зелених насаджень, які перевищують вікову межу, а також проведення робіт з озеленення території, включаючи посадку квітів, догляд за газонами та видалення старих і хворих дерев. Вуличне освітлення охоплює майже всі населені пункти громади, його протяжність становить 213,7 км, і використовуються енергозберігаючі світлодіодні лампи з програмованим керуванням. У 25 багатоквартирних будинках функціонують ОСББ, які потребують фінансової підтримки для проведення необхідних ремонтних робіт.

 

Висновки:

 

Житлово-комунальна сфера Шевченківської громади зазнала суттєвих пошкоджень через воєнні дії, що призвело до значних руйнувань житлового фонду, особливо у приватному секторі. Основний удар прийняло на себе селище Шевченкове, де пошкоджено значну кількість будинків, як приватних, так і багатоповерхових. Попри це, відновлювальні роботи активно проводяться, і є певний прогрес у відбудові пошкодженого житла, зокрема у Шевченковому та Старовірівці. Водночас в окремих населених пунктах фіксуються менші масштаби пошкоджень, однак ці села також потребують ресурсів для відновлення інфраструктури.

Комунальне господарство громади забезпечує основні послуги з тепло-, водопостачання, газопостачання та електропостачання, а також поводження з твердими побутовими відходами. Проте існують суттєві виклики у підтримці житлово-комунальної сфери, зокрема необхідність очищення колодязів, відновлення зелених насаджень та підтримки багатоквартирних будинків, що керуються ОСББ. Розвиток інфраструктури, модернізація систем освітлення та проведення робіт із озеленення є важливими складовими для поліпшення умов проживання мешканців громади.

 

Рекомендації

 

  1. Пріоритетність відбудови: Рекомендується скласти план першочергової відбудови будинків першої категорії пошкоджень у населених пунктах, які зазнали найбільших втрат (Шевченкове, Старовірівка, Гетьманівка), з метою якнайшвидшого забезпечення людей житлом.
  2. Залучення ресурсів: Необхідно активізувати залучення додаткових ресурсів, як державних, так і донорських, для відновлення пошкоджених будинків та інфраструктури. Це стосується як приватних будинків, так і багатоповерхових житлових комплексів.
  3. Підтримка ОСББ: Надати фінансову підтримку ОСББ для проведення необхідних ремонтів у багатоквартирних будинках, особливо тих, що зазнали пошкоджень.
  4. Озеленення та благоустрій: Оновлення зелених насаджень та проведення робіт із озеленення території повинні стати важливою частиною плану відновлення, що включає посадку нових дерев, догляд за газонами та видалення старих і хворих рослин.
  5. Модернізація вуличного освітлення: Продовжити модернізацію вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій та програмованого керування, забезпечивши освітлення всіх населених пунктів громади.
  6. Очищення колодязів: Проводити регулярне очищення та моніторинг стану колодязів у громаді, а саме с. Гетьманівка, с. Великі Хутори та с. Петропілля для дотримання санітарних норм та забезпечення населення якісною питною водою. Облаштування громадського колодязя в с. Сподобівка

 

 

2.9. Освіта

Освітня сфера Шевченківської селищної ради Куп'янського району Харківської області складається з низки закладів, що надають різні рівні освіти: від дошкільної до позашкільної. Загалом мережа включає дошкільні, загальноосвітні, та позашкільні навчальні заклади. У цьому аналізі розглянуто стан освітньої інфраструктури, її функціональність, проектну та фактичну наповнюваність, а також стан об'єктів після бойових дій.

Дошкільні заклади освіти

На території громади в дистанційному режимі функціонує 8 дошкільних навчальних закладів (ДНЗ) різних форм. Вони забезпечують місця для дітей дошкільного віку та створюють умови для раннього розвитку. Однак, деякі з цих закладів зазнали значних пошкоджень внаслідок бойових дій, та потребують відновлення.

  1. Шевченківський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) "Калинка" Шевченківської селищної ради - має загальну площу 2,132 м², розрахований на 238 дітей, фактично охоплює навчанням 122 дитини. Заклад отримав пошкодження на 50%, що потребує значного ремонту для повноцінного функціонування в умовах очного навчання.
  2. Петрівський заклад дошкільної освіти "Дзвіночок" Шевченківської селищної ради – має загальну площу 762,5 м², розрахований на 23 дитини, фактично охоплює навчанням  10 дітей. Не зазнав пошкоджень.

3. Дошкільний підрозділ Великохутірської гімназії Шевченківської селищної ради розрахований на 15 дітей, зазнав незначних пошкоджень, діяльність призупинена.

4. Борівський заклад дошкільної освіти "Веселка" - площею 212 м², проектна потужність 20 дітей, фактично охоплює навчанням 7 дітей. Пошкодження складає 30%.

5. Новомиколаївський заклад дошкільної освіти "Джерельце" Шевченківської селищної ради - площею 250 м², проектна потужність 22 дитини, фактично охоплює  6 дітей. Не зазнав пошкоджень.

6. Дошкільний підрозділ КЗ "Безм’ятежненський ліцей" Шевченківської селищної ради - зруйнований повністю (100%), що вимагає повного відновлення.

7. Дошкільний підрозділ КЗ "Гетьманівський ліцей" Шевченківської селищної ради - потужність  розрахована на 20 дітей, фактично охоплено навчанням 18 дітей. Зазнав пошкоджень, потребує відновлення.

8. Дошкільний підрозділ  КЗ "Старовірівський ліцей" Шевченківської селищної ради - частково пошкоджений на 30%. Потужність розрахована на 25 дітей, фактично охоплено навчанням 16 дітей, потребує відновлення.

Загальноосвітні навчальні заклади

У громаді налічується 11 загальноосвітніх навчальних закладів, серед яких  6 ліцеї та 5 гімназії, освітню діяльність в дистанційній формі здійснюють 8 закладів.

 82 % шкіл зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій.

  • - Шевченківський ліцей №1 та Шевченківський ліцей Шевченківської селищної ради мають пошкодження на 40% і 70% відповідно, що потребує значних ремонтних робіт для відновлення  навчального процесу в очній формі. Заклади працює у дистанційній формі навчання.
  • Комунальний заклад «Безм’ятежненський ліцей» Шевченківської селищної ради повністю зруйнований (100%), що означає необхідність повного відновлення, або пошуку альтернатив для навчання учнів. Заклад працює у дистанційній формі навчання.
  • Комунальний заклад «Старовірівський ліцей» Шевченкеівської селищної ради має  пошкодження понад 30%, що потребує ремонтних робіт. Заклад працює у дистанційній формі навчання.
  • Комунальний заклад «Гетьманівський ліцей» Шевченківської селищної ради частково пошкоджений ( понад 50%), потребує відновлення. Заклад працює у дистанційній формі навчання.
  • Борівська гімназія Шевченківської селищної ради має  пошкодження понад 30%, що потребує ремонтних робіт. Заклад працює у дистанційній формі навчання.
  • Комунальний заклад «Новомиколаївський ліцей» Шевченківської селищної ради та Борівська гімназія не мають пошкоджень та працюють у дистанційному режимі.
  •  Василенківська гімназія Шевченківської селищної ради зруйнована на 100 відсотків, діяльність призупинена.
  •  Великохутірська гімназія Шевченківської селищної ради пошкоджена на 30%, діяльність призупинена.
  • Семенівська гімназія Шевченківської селищної ради пошкоджена неодноразово (понад 50%), діяльність призупинена.

Позашкільні заклади освіти

Позашкільна освіта в Шевченківській громаді до повномасштабного вторгнення охоплювала велику кількість дітей, створюючи можливості для додаткового розвитку, творчості та активного дозвілля. Загальна кількість дітей, які були залучені до позашкільної освіти, сягала 904 осіб, що становило значну частку всіх дітей шкільного віку. Це свідчить про високу активність громади у розвитку позашкільної освіти та залученні дітей до різних гуртків, секцій та клубів.

Позашкільна освіта в громаді представлена Шевченківським будинком дитячої та юнацької творчості та Шевченківською дитячо-юнацькою спортивною школою.

Будинок дитячої та юнацької творчості (БДЮТ) об'єднує 400 дітей у різних гуртках та студіях,  у дитячо – юнацькій спортивній школі (ДЮСШ) кількість вихованців становить 140.

 Обидва заклади зазнали пошкоджень на 40%, що обмежує їхню діяльність і вимагає ремонтних робіт для повного відновлення.

Ці заклади забезпечують додаткові можливості для творчого та інтелектуального розвитку дітей, сприяючи їх самореалізації та всебічному вихованню.

 

Висновки:

 

Сфера освіти у Шевченківській селищній громаді знаходиться в стані, що потребує значної уваги та фінансових вкладень для відновлення і розвитку. Значна кількість освітніх закладів громади, включаючи школи, ліцеї, гімназії та дошкільні установи, зазнала пошкоджень різного ступеня через військові дії, що суттєво ускладнює процес забезпечення якісної освіти для дітей та молоді. Деякі заклади, як-от Безм’ятежненський ліцей, Василенківська гімназія, зруйновані повністю, інші мають серйозні пошкодження, що вимагає проведення капітальних ремонтів або реконструкції.

Для забезпечення безперервності освітнього процесу та створення сприятливих умов для навчання необхідно провести комплексне оцінювання пошкоджень, залучити додаткові ресурси з державних, обласних та міжнародних джерел для відновлення інфраструктури. Важливим є також оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, забезпечення їх необхідним обладнанням і технологіями, що дозволить підвищити якість освіти і сприятиме розвитку освітнього потенціалу громади в умовах сучасних викликів.

 

Рекомендації:

 

Необхідно створити альтернативні форми навчання для учнів, які не можуть відвідувати школи через пошкодження будівель та без пекову ситуацію. Важливо забезпечити додаткові ресурси для покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів, зокрема, шкільних і дошкільних закладів, для забезпечення комфортного та безпечного навчання.

Розширення та модернізація позашкільних закладів освіти також повинні бути пріоритетом для громади, оскільки вони сприяють всебічному розвитку дітей та молоді.

 

2.10. Культура та дозвілля

 

Культура та дозвілля відіграють важливу роль у житті громади, сприяючи соціальній згуртованості, формуванню спільних цінностей, підвищенню якості життя, економічному розвитку та залученню молоді. Вони забезпечують можливості для творчості, самореалізації, збереження культурної спадщини, підтримки здоров'я та адаптації до викликів. Розвинена сфера культури та дозвілля робить громаду більш привабливою, динамічною та стійкою до змін і криз.

Заклади культури Шевченківської селищної ради відіграють важливу роль у підтримці соціокультурного життя громади, забезпечуючи місце для проведення культурно-мистецьких заходів, зустрічей, гуртків і фестивалів. В умовах війни частина цих закладів зазнала значних пошкоджень, що обмежує їхню здатність повноцінно функціонувати та надавати культурні послуги населенню.

 

Таблиця 2.10 - Характеристика сфери культури та дозвілля

 

Категорія

Характеристика

Кількість закладів культури

42 (37 у сільській місцевості)

Типи закладів культури

16 бібліотек, 24 клубні заклади, 1 дитяча музична школа, 1 краєзнавчий музей

 

Шевченківський будинок культури — головний культурний центр громади, який зазнав значних пошкоджень (75%). Це суттєво обмежує можливість проведення масових заходів та потребує комплексного ремонту для відновлення нормальної роботи закладу.

Гетьманівський  та Великохутірський будинки культури-філії Шевченківського Будинку культури  зруйновані  та потребують  відбудови.

Борівський, Старовірівський  сільські будинки культури-філії, Василенківський, Волоськобалаклійський сільські клуби-філії Шевченківського будинку культури частково пошкоджені (до 30%), що обмежує їхню роботу. Деякі з них можуть проводити  заходи лише в онлайн формі.

Шевченківська дитяча музична школа — повністю зруйнована (100%). Це серйозна втрата для громади, оскільки заклад втратив не лише приміщення, а й поніс великі матеріальні збитки, пошкоджені меблі, музичні інструменти, комп’ютерна техніка. Протягом 2022-2023 та 2023-2024 навчальних років музична школа перебувала у простої. На даний час навчання дітей поступово відновлюється в онлайн форматі. Відновлення або будівництво нової музичної школи є критично важливим.

Шевченківський краєзнавчий музей — пошкоджений на 30%, що ускладнює доступ до експозицій та проведення культурно-освітніх заходів. Потрібні часткові ремонтні роботи для відновлення повноцінної роботи музею.

Шевченківська публічна бібліотека та бібліотека для дітей Шевченківської публічної бібліотеки — пошкоджені на 50%. Це обмежує можливості для надання бібліотечних послуг, включаючи доступ до літератури, організацію заходів та виставок.

Філії бібліотек у селах — деякі з них, як-от Василенківська та Волоськобалаклійська бібліотеки-філії, пошкоджені на 30%. Це знижує якість надання послуг і вимагає проведення ремонтних робіт для повернення до повноцінного функціонування.

Головною проблемою є те, що значна частина закладів культури зазнала серйозних пошкоджень або була повністю зруйнована, що вимагає значних фінансових ресурсів для ремонту або відбудови.

Пошкодження закладів культури та бібліотек обмежує можливість для мешканців брати участь у культурно-мистецьких заходах, освітніх програмах, тренінгах та інших заходах, які сприяють соціальній інтеграції та розвитку громади.

Відсутність умов для проведення масових заходів — багато закладів не можуть функціонувати через відсутність необхідної інфраструктури, опалення, ремонту та матеріально-технічного забезпечення.

Частина об'єктів навіть до пошкодження потребувала модернізації, оновлення обладнання, забезпечення сучасними технологіями та інструментами для роботи.

Необхідно оцінити обсяг збитків кожного закладу культури та визначити пріоритетність їх відновлення з урахуванням важливості для громади.

Потрібно залучати фінансування з державних, обласних та міжнародних джерел, зокрема гранти та допомогу від міжнародних організацій, для відновлення інфраструктури.

Організувати тимчасові місця для проведення культурних заходів, забезпечити альтернативні способи роботи бібліотек та музичних шкіл, наприклад, онлайн-заходи або виїзні програми.

Не тільки провести ремонти, а й модернізувати заклади культури, впроваджуючи сучасні технології, забезпечуючи безпеку, комфорт та зручність для всіх груп населення.

Співпраця з місцевими організаціями, підприємствами, волонтерами та міжнародними партнерами для спільного відновлення закладів культури та бібліотек.

 

Висновки

 

Сфера культури та дозвілля у Шевченківській громаді зазнала значних руйнувань внаслідок воєнних дій, що суттєво обмежує можливості для надання культурних послуг населенню. Багато закладів культури, таких як Шевченківський будинок культури, дитяча музична школа, краєзнавчий музей та бібліотеки, або частково пошкоджені, або повністю зруйновані. Це обмежує доступ до культурних, освітніх та мистецьких заходів, зменшує можливості для соціальної інтеграції мешканців і порушує розвиток громади.

Окрім відновлення пошкоджених закладів, частина з них навіть до війни потребувала модернізації та оновлення матеріально-технічної бази. Ситуація потребує негайного залучення фінансових ресурсів на відбудову і модернізацію закладів культури, впровадження тимчасових та альтернативних форматів проведення заходів, таких як онлайн-програми або виїзні культурні події.

 

Рекомендації

 

Відновлення майнового комплексу Шевченківського будинку культури, Гетьманівського сільського будинку культури-філії, Великохутірського сільського будинку культури-філії .

Майновий комплекс  Шевченківського будинку культури, у якому розміщені дитяча музична школа, публічна бібліотека та бібліотека для дітей, краєзнавчий музей- є основним культурний центром громади. Гетьманівський будинок культури-філія та Великохутірський сільський будинок культури-філія, які повністю зруйновані, мають стати пріоритетними об’єктами для відбудови. Їхнє відновлення дозволить швидко відновити культурно-освітню діяльність та організацію масових заходів.

Залучення фінансування з державних та міжнародних джерел. Необхідно активно працювати над залученням фінансової підтримки, зокрема через державні програми відбудови, міжнародні гранти та допомогу від організацій, таких як ООН, ЄС тощо. Це прискорить процес відновлення інфраструктури закладів культури.

Організація тимчасових культурних заходів та онлайн-програм. Поки триває відновлення закладів, варто створити альтернативні можливості для проведення культурних заходів, як-от тимчасові місця або онлайн-формати для бібліотек та музичних шкіл, щоб зберегти активність і залученість громади.

Модернізація культурної інфраструктури під час відновлення. Відновлюючи заклади культури, слід одночасно модернізувати їх, впроваджуючи сучасні технології та обладнання, що підвищить якість культурних послуг і забезпечить довготривалу ефективність роботи закладів.

 

2.11. Охорона здоров’я

 

Охорона здоров'я є ключовою складовою успішного розвитку громади, адже вона безпосередньо впливає на добробут мешканців, їхню працездатність, якість життя та економічну стабільність. Ефективна система охорони здоров'я сприяє зменшенню соціальної нерівності, підвищенню рівня здоров'я населення, залученню та утриманню населення, а також забезпеченню соціальної згуртованості та стійкості громади до кризових ситуацій.

 

Таблиця 2.11 - Характеристика сфери охорони здоров’я

 

Категорія

Деталі

Первинна медична допомога

Комунальне некомерційне підприємство «Шевченківський центр первинної медико-санітарної допомоги», 4 амбулаторії загальної практики, 13 фельдшерських пунктів, 9 пунктів здоров’я.

Вторинна медична допомога

Комунальне некомерційне підприємство «Шевченківська центральна районна лікарня» зі стаціонарними (терапевтичне, педіатричне, хірургічне) та поліклінічними відділеннями.

 

Первинну медико-санітарну допомогу на території Шевченківської селищної ради забезпечує Комунальне некомерційне підприємство «Шевченківський центр первинної медико-санітарної допомоги», до структури якого входять 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 13 фельдшерських пунктів та 9 пунктів здоров’я. Центр надає широкий спектр послуг, включаючи профілактичні щеплення, лікування пацієнтів із хронічними та гострими захворюваннями, а також ведення декларацій із населенням громади. Заклад отримує фінансування від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за договором, при цьому капітаційна ставка складає 651 гривню на рік за одного пацієнта з декларацією, а до тарифу застосовуються коригувальні коефіцієнти залежно від віку пацієнта.

Вторинна медична допомога надається на базі Комунального некомерційного підприємства «Шевченківська центральна районна лікарня», до структури якої входять стаціонарні відділення (терапевтичне, педіатричне, хірургічне), поліклінічне відділення та діагностичні підрозділи (клініко-діагностична лабораторія, кабінети рентгенодіагностики, ультразвукової діагностики, функціональної діагностики та інші). У лікарні функціонує 70 ліжок стаціонарних відділень та 26 ліжок денного стаціонару при поліклініці. Заклад постійно впроваджує сучасні медичні технології завдяки оснащенню новим медичним обладнанням, що сприяє мінімізації ризиків захворювань та створенню сприятливого середовища для здоров'я.

Основною проблемою в діяльності «Шевченківського центру первинної медико-санітарної допомоги» залишається недостатнє фінансування з боку НСЗУ. Більша частина надходжень спрямовується на фонд оплати праці, а лише незначна частина виділяється на закупівлю ліків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та інші потреби, що ускладнює забезпечення якісних медичних послуг та оновлення матеріально-технічної бази. Через низький рівень заробітної плати молоді спеціалісти не бажають працювати в закладі, а наявні кадри часто змушені звільнятися, що призводить до кадрового дефіциту.

Аналогічна ситуація спостерігається і в «Шевченківській центральній районній лікарні», де наявність морально та фізично застарілого медичного обладнання ускладнює впровадження сучасних медичних технологій. Інші ключові проблеми системи охорони здоров'я громади включають недостатнє медикаментозне та матеріально-технічне забезпечення закладів, нерівномірний розвиток ринку медичних послуг, низький рівень мотивації населення до здорового способу життя, а також обмеженість фінансових ресурсів для забезпечення ефективної діяльності медичних закладів.

 

Висновки

 

Сфера охорони здоров'я у Шевченківській громаді відіграє ключову роль у забезпеченні добробуту її мешканців. Наявність двох рівнів медичних послуг – первинної та вторинної медичної допомоги – забезпечує доступ до базової та спеціалізованої медичної допомоги. Проте система охорони здоров'я стикається з серйозними викликами, які включають недостатнє фінансування, застаріле медичне обладнання, дефіцит медичних кадрів та низький рівень мотивації населення до здорового способу життя. Ці проблеми суттєво ускладнюють ефективне функціонування медичних закладів і потребують негайного втручання та підтримки з боку державних та місцевих органів влади, а також залучення міжнародних ресурсів для модернізації системи охорони здоров'я.

 

Рекомендації

 

  1. Модернізація первинної та вторинної медичної допомоги: Пріоритетом має стати оновлення та модернізація обладнання в «Шевченківському центрі первинної медико-санітарної допомоги» та «Шевченківській центральній районній лікарні». Особлива увага повинна бути приділена відновленню поліклінічного відділення, оснащенню амбулаторій і фельдшерських пунктів, що дозволить підвищити рівень обслуговування мешканців громади.
  2. Підвищення рівня медичної освіти та пропаганда здорового способу життя: Необхідно реалізовувати інформаційно-просвітницькі кампанії з метою підвищення рівня медичної грамотності населення та мотивації до здорового способу життя. Це включає організацію тренінгів, семінарів, а також залучення громадських організацій для підтримки здоров'я мешканців.
  3. Створення резерву матеріально-технічних ресурсів для кризових ситуацій: Розробити та впровадити план підготовки до кризових ситуацій, включаючи створення резерву медикаментів, засобів індивідуального захисту та обладнання для медичних закладів громади. Це підвищить рівень готовності до надзвичайних ситуацій і забезпечить стабільну роботу медичних установ навіть у складних умовах.

 

 

2.12. Адміністративні послуги

 

Відділ «Центр надання адміністративних послуг» (ЦНАП) Шевченківської селищної ради є структурним підрозділом, який надає широкий спектр адміністративних послуг мешканцям громади. ЦНАП забезпечує реєстрацію місця проживання та інші послуги, пов'язані з реєстрацією нерухомого майна, а також здійснює нотаріальні дії та інші адміністративні функції.

Організація підключена до низки державних реєстрів для забезпечення ефективності своєї діяльності, зокрема, Реєстру територіальної громади, державних реєстрів нерухомого майна та юридичних осіб. Також ЦНАП працює з програмним комплексом «Соціальна громада», що дозволяє надавати соціальні послуги жителям.

Крім цього, адміністративні послуги надаються через старост громади, які мають право на вчинення нотаріальних дій та працюють із спадковим реєстром. Наразі ЦНАП надає послуги, пов'язані з реєстрацією місця проживання, державною реєстрацією юридичних та фізичних осіб-підприємців, речових прав на нерухоме майно, а також соціальні та земельні послуги.

Громада підтримує зворотний зв'язок із населенням через систему прийомів громадян, під час яких мешканці мають можливість висловити свої пропозиції та проблеми. Усі звернення розглядаються, і, по можливості, питання вирішуються оперативно. Серед найпоширеніших питань – соціальний захист, земельні питання, комунальні послуги, включно з ремонтом доріг, освітленням та водопостачанням.

 

Висновки

 

ЦНАП Шевченківської громади ефективно забезпечує надання широкого спектру адміністративних послуг, включаючи реєстраційні, соціальні, нотаріальні та земельні послуги, що є важливим для підтримки життєдіяльності мешканців. Однак, існує потреба у вдосконаленні зворотного зв’язку з громадянами та оптимізації процесів для підвищення доступності і якості послуг.

 

Рекомендації

 

  1. Покращити комунікацію з населенням: Збільшити частоту виїзних прийомів та використовувати різні канали зв'язку (соціальні мережі, електронні платформи) для інформування громадян про доступні послуги.
  2. Оптимізувати надання послуг: Впровадити додаткові електронні сервіси для зменшення черг та спрощення процесів отримання послуг.
  3. Залучати мешканців до громадських обговорень: Організовувати регулярні зустрічі та консультації, щоб враховувати потреби і пропозиції громадян при ухваленні рішень.

 

 

2.13. Фізкультура і спорт

 

Фізична культура та спорт відіграють важливу роль у зміцненні здоров'я населення, підвищенні фізичних і функціональних можливостей організму, збільшенні обсягу рухової активності та відродженні трудового потенціалу громади. На території Шевченківського району функціонує 70 спортивних споруд, що створюють сприятливі умови для занять спортом і фізичною культурою.

Фізична культура є важливою частиною системи освіти, спрямованою на формування здорового способу життя серед учнів закладів загальної середньої освіти, розвиток фізичних і духовних сил, реабілітацію та корекцію здоров’я, а також виховання позитивних моральних якостей. Значна увага приділяється залученню дітей та молоді до занять спортом у позашкільних закладах, фізкультурно-спортивних об’єднаннях та дитячо-юнацькій спортивній школі.

На території району діє Шевченківська дитячо-юнацька спортивна школа, яка забезпечує розвиток спортивних здібностей дітей і молоді, гармонійне виховання, фізичний розвиток, оздоровлення, дозвілля та підготовку спортсменів до змагань. ДЮСШ пропонує заняття в різних секціях, таких як бокс, волейбол, дзюдо, легка атлетика, футбол та шахи. Заняття проходять на орендованих спортивних об'єктах закладів загальної середньої освіти, оскільки власної спортивної бази ДЮСШ не має.

Досягнення школи включають успішну участь у різних обласних та всеукраїнських турнірах і змаганнях, де вихованці здобувають призові місця. Для дорослого населення організовано заняття з фітнесу та кікбоксингу при КУ «Спорт для всіх».

Команди району продовжують брати участь у різних обласних та регіональних спортивних заходах, зокрема в спартакіадах серед органів місцевого самоврядування та державних службовців. Крім цього, проводяться змагання зі спортивної риболовлі та інші види активностей.

В громаді є спортивно-ігрові майданчики, але вони вже потребують оновлення. Особливо потребує оновлення майданчик в с. Волоська Балаклія.

 

 

 

 

3. ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

 

Заходи щодо відновлення і розвитку Шевченківської територіальної громади поділяються на три етапи: "термінове реагування", "відновлення" та "розвиток", оскільки кожен з цих етапів має різну мету та характер дій, що допомагає забезпечити послідовний та ефективний процес відновлення.

Термінове реагування - це негайні дії, спрямовані на стабілізацію ситуації після руйнівних подій тимчасової окупації. Головною метою цього етапу є забезпечення безпеки населення та відновлення основних життєвих умов.

Відновлення - етап, який включає поступове відновлення ключових пошкоджених об'єктів інфраструктури. Це довший етап, спрямований на повернення громади до функціонального стану, в якому вона перебувала до початку повномасштабного вторгнення. Основна увага під час цього етапу приділяється відновленню економічної активності та послуг, необхідних для нормальної життєдіяльності громади.

Розвиток - це третій етап, який має на меті покращення умов життя та сталий розвиток територіальної громади. Це включає модернізацію інфраструктури, розвиток соціальних послуг, економіки, впровадження інновацій, сприяння залученню інвестицій та підвищення рівня якості життя мешканців громади.

Така структура Плану відновлення і розвитку дозволяє забезпечити чітку організацію дій, поступове вирішення завдань та залучення необхідних ресурсів для кожного етапу. Кожен з етапів є важливим для досягнення довгострокового стабільного розвитку територіальної громади після кризових ситуацій повномасштабної війни з росією.

 

3.1.    Завдання і заходи етапу «Невідкладне реагування»

 

На етапі «Невідкладне реагування» діяльність Шевченківської територіальної громади спрямована на виконання таких завдань:

  1. Аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах громади, у т.ч. - капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку в сел. Шевченкове.
  2. Підвищення рівня громадської безпеки шляхом:
    • Поточного ремонту підвального приміщення для укриття у Шевченківському закладі дошкільної освіти «Калинка».
    • Облаштування автоматичної пожежної сигналізації та системи евакуації в дитячому садку «Калинка» і Новомиколаївському ліцеї.
    • Реконструкція підвальних приміщень у Новомиколаївському ліцеї, Борівській гімназії та Старовірівському ліцеї для облаштування протирадіаційних укриттів тощо.
    • Очищення колодязів у селах Гетьманівка, Петропілля та В. Хутори для забезпечення мешканців питною водою цих населених пунктів. Облаштування громадського колодязя в с. Сподобівка.
    • Забезпеченню додаткового вуличного освітлення як у населених пунктах, так і на дорогах для підвищення безпеки мешканців.
    • Облаштування автобусних зупинок по території громади.
  3. Підвищення рівня кризової допомоги шляхом розробки системи реагування на надзвичайні ситуації в медичних закладах (план дій на випадок стихійних лих чи військових загроз) тощо.

 

3.2.      Завдання і заходи етапу «Відновлення»

 

Ключовими завданнями етапу «Відновлення» визначено:

  1. Відновлення житлового фонду Шевченківської громади. Проведення низки ремонтних робіт, а саме:
    • Капітальний ремонт приміщень Шевченківського ліцею №1 та Борівської гімназії.
    • Капітальний ремонт другого поверху амбулаторії КНП "Шевченківський ЦПМСД".
    • Капітальний ремонт будівлі Центру надання соціальних послуг у сел. Шевченкове.
    • Ремонт хірургічного корпусу лікарні у сел.  Шевченкове.
    • Реконструкція Шевченківського та Новомиколаївського будинків культури та придбання обладнання  та меблів для Новомиколаївського сільського будинку культури
  2. Підвищення рівня енергетичної безпеки та екологічного стану громади:
    • Встановлення резервних свердловин питної води в населених пунктах громади.
    • Впровадження системи контролю якості води.
    • Очистка колодязів у населених пунктах громади.
    • Встановлення сміттєвих баків для покращення процесу збирання відходів.
  3. Відновлення соціогуманітарної інфраструктури громади:
    • Створення тимчасових центрів для проведення навчальних та культурних заходів.
    • Облаштування Арт-терапевтичної студії «Вулик».
    • Відновлення спортивної зали в с. Петрівка.
    • Оновлення спортивно-ігрового майданчика в с. Волоська Балаклія.

 

3.3.    Завдання і заходи етапу «Розвиток»

 

Ключевими завданнями етапу «Розвиток» є:

        1. Покращення надання публічних послуг мешканцям громади, а саме:
    1. Закупівля медичного обладнання (апарат УЗД, лапароскоп, аналізатор сечі, коагулометр тощо) для покращення матеріального забезпечення КНП "Шевченківська ЦРЛ.
    2. Відкриття ФАП у с. В. Хутори.
    3. Створення бібліотечного ХАБу «Цифрошанс».
    4. Впровадження мобільного ЦНАП.
    5. Впровадити онлайн-платформи для комунікації з мешканцями щодо медичних і соціальних послуг.
    6. Запустити кампанії для інформування мешканців про всі доступні послуги і програми, щоб підвищити рівень обізнаності населення.
    1. Підвищення рівня благоустрою громади, шляхом:
    • Встановлення альтанок, лавок і урн у місцях загального користування на території громади.
    • Проведення роботи з озеленення та благоустрою території громади.
    • Встановлення дитячих майданчиків у населених пунктах громади.
    • Закупівлі міні асфальтного заводу для потреб громади в ремонті дорожного покриття та тротуарів.
    • Запровадження регулярного моніторингу стану доріг і громадської інфраструктури для швидкого реагування на їх знос та ефективного планування ремонтних робіт.

 

Повний перелік проєктів місцевого розвитку Шевченківської територіальної громади наведений в додатку 2 (Таблиця Д.2.1).

 

 

 

4. УПРАВЛІННЯ РЕАЛІЗАЦІЄЮ ПЛАНУ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

Система управління реалізацією Плану відновлення та розвитку Шевченківської територіальної громади має два рівні: політичний та технічний.

Політичний рівень забезпечують Голова Шевченківської селищної військової адміністрації, а після відміни правового положення воєнного стану – Шевченківський селищний голова, виконавчий комітет та Шевченківська селищна рада. На цьому рівні заслуховуються та затверджуються звіти з управління реалізацією Плану, пропозиції щодо внесення змін (оновлення) Плану тощо. Рада приймає рішення щодо внесення змін до Плану на підставі пропозицій селищного голови.

Технічний рівень управління і моніторингу забезпечує Робоча група з розробки Плану відновлення та розвитку, яка:

● координує  виконання проєктів місцевого розвитку;

● здійснює моніторинг соціально-економічного стану громади за визначеними показниками;

● аналізує співвідношення основних соціально-економічних показників громади та зовнішнього середовища, вивчає основні політичні, економічні, фінансові, соціальні, наукові, технологічні і т.д. тенденції, визначає їх впливи на громаду,

● формує пропозиції змін, які необхідно вносити до Плану, як відповідь на виявлені нові загрози і можливості.

Для успішного впровадження Плану відновлення та розвитку громади ключову роль відіграє аналітичне відстеження реалізації проєктів місцевого розвитку, а також здатність селищної ради та громадськості оперативно реагувати на розбіжності між запланованими та фактичними показниками виконання кожного проєкту. З цією метою розроблено процедуру моніторингу, оцінки та оновлення змісту Плану.

Моніторинг та оцінка здійснюються протягом усього періоду реалізації Плану на основі систематичного збору даних про виконання запланованих заходів і проєктів. Цей процес включає регулярний збір і аналіз інформації для оцінки:

  1. Відповідності ходу реалізації Плану затвердженому графіку — визначається, наскільки виконання заходів відповідає встановленим термінам і етапам реалізації.
  2. Рівня досягнутих результатів — оцінюється прогрес у досягненні цілей та запланованих показників, а також визначається ефективність реалізованих заходів.
  3. Необхідності внесення змін у проєкти або заходи, враховуючи зміни соціально-економічної ситуації, зміни умов безпеки та інші обставини, які можуть вплинути на хід виконання Плану.

Для оцінки прогресу реалізації Плану відновлення та розвитку в Шевченківській територіальній громаді передбачено щорічне соціологічне дослідження якості життя на території громади, яке проводиться шляхом анкетування населення. Крім того, експертні фокус-групові дослідження за участю представників різних соціальних груп (підприємців, працівників бюджетної сфери, молоді, пенсіонерів, внутрішньо переміщених осіб тощо) проводяться за необхідності, зокрема у випадках, коли виникає потреба внести зміни до тексту ПВР.

Результати моніторингу регулярно публікуються на офіційному вебсайті Шевченківської селищної ради, що забезпечує прозорість процесу та інформування громадськості. За результатами моніторингу та обговорень у Робочій групі, селищний голова може прийняти рішення про внесення змін до Плану, яке потім подається на розгляд і затвердження селищною радою.

Звітування про реалізацію Плану відбувається щорічно, а звіт є відкритим документом, доступним для громадськості. Цей звіт служить основою для уточнення завдань та розробки бюджетних програм на наступний бюджетний рік. Після завершення реалізації Плану відновлення та розвитку виконавчий комітет селищної ради готує підсумковий звіт про його виконання, який подається на розгляд селищної ради.

Підсумковий звіт містить достовірні кількісні дані, отримані в процесі реалізації, порівняно з базовими значеннями, і включає висновки та рекомендації щодо можливих коригуючих заходів, зокрема у випадках наявності відхилень від запланованих результатів. Це дозволяє оцінити ефективність виконання Плану та прийняти рішення щодо подальших дій, спрямованих на покращення процесу розвитку громади та адаптацію до нових викликів.

 

5. ПРОГНОЗОВАНА ПОТРЕБА ТА МОЖЛИВІ ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПЛАНУ

 

Фінансове забезпечення реалізації Плану відновлення та розвитку громади може здійснюватися за рахунок:

  • коштів державного фонду регіонального розвитку, що спрямовуються на реалізацію програм і проєктів регіонального розвитку, що відповідають пріоритетам та завданнями, визначених Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 роки;
  • коштів державного бюджету в межах бюджетних програм, що спрямовуються на розвиток відповідної сфери у регіонах;
  • субвенцій, інших трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам;
  • коштів місцевих бюджетів;
  • коштів технічної допомоги та секторальної підтримки ЄС, інших міжнародних донорів, міжнародних фінансових організацій;
  • коштів інвесторів, власних коштів підприємств;
  • інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Для розширення мережі зв’язків та для налагодження взаємодії з іншими суб’єктами місцевого відновлення, можна брати участь у профільних асоціаціях, наприклад «Асоціація міст України», «Всеукраїнська асоціація ОТГ», «Енергоефективні міста України», Всеукраїнська асоціація громад, Українська асоціація районних та обласних рад. 

 

 

 

6. ІНДИКАТОРИ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ, ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ З ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ТА ЇХ ПРОГНОЗНІ ЗНАЧЕННЯ

 

Індикатори є стандартизованими змінними, що використовуються для оцінки прогресу в досягненні цілей і завдань, визначених у Плані відновлення та розвитку громади. Ці показники відображають, наскільки успішно виконуються поставлені завдання та заходи, а також допомагають виміряти ефективність реалізованих проєктів. Прогнозні значення індикаторів визначаються для кожного завдання і показують очікуваний (бажаний) результат, якого планується досягти після виконання конкретних заходів.

Індикатори як основа для моніторингу та оцінки проєктів відіграють ключову роль у процесі управління відновленням громади. Вони дозволяють об'єктивно вимірювати ефективність реалізованих проєктів у різних сферах, таких як інфраструктура, економіка, безпека, соціальні послуги тощо. Відповідно підібрані індикатори забезпечують чіткість і вимірюваність виконання проєктів, відображаючи специфічні цілі кожного з них.

Система моніторингу та оцінки діяльності громади, встановлена Постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 року № 731 «Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад», є важливим інструментом для забезпечення прозорості та ефективності заходів з відновлення та розвитку. Ця система допомагає відстежувати прогрес Шевченківської громади і коригувати плани в залежності від змін зовнішніх обставин, таких як безпекові ризики або нові економічні виклики, спричинені війною.

Для кожного завдання та заходу у Плані відновлення та розвитку Шевченківської громади встановлені конкретні індикатори та їх прогнозні значення, що дозволяє детально відслідковувати досягнення цілей. Наприклад:

  • Відновлення інфраструктури: ключовими індикаторами можуть бути кількість знесених пошкоджених об’єктів, кількість відремонтованих або збудованих будівель, загальна площа відновлених приміщень, а також рівень енергоефективності нової інфраструктури. Для проєктів у сфері критичної, транспортної та комунікаційної інфраструктури оцінюються такі показники, як протяжність нових ліній комунікацій та доріг, модернізація транспортних вузлів тощо.
  • Економічний розвиток: індикатори включають кількість створених нових робочих місць, рівень залучених інвестицій, темпи розвитку місцевого бізнесу, а також кількість нових підприємств, що відкрилися після початку реалізації проєктів відновлення.
  • Заходи у сфері безпеки: оцінка ефективності громади у реагуванні на надзвичайні ситуації та забезпеченні потреб мешканців може здійснюватися за такими показниками, як кількість створених або модернізованих укриттів, кількість місць у цих укриттях, ефективність системи оповіщення населення, кількість проведених навчань з цивільного захисту.
  • Освіта та культура: індикатори вимірюють рівень оновлення закладів освіти та культури, доступність освітніх і культурних послуг, їх якість, а також рівень зацікавленості мешканців (наприклад, кількість відвідувачів культурних заходів, кількість учнів у школах, які отримали доступ до оновлених освітніх програм).
  • Соціальні та адміністративні послуги: до ключових показників відносяться кількість осіб, що отримали доступ до модернізованих соціальних послуг, рівень задоволеності мешканців наданими послугами, швидкість обслуговування в адміністративних центрах.

Індикатори та їх прогнозні значення є гнучкими та можуть змінюватися з часом, щоб відповідати новим викликам та потребам громади. Такий підхід забезпечує адаптивність Плану до змін у соціально-економічному та безпековому середовищі, що є надзвичайно важливим у контексті повоєнного відновлення. Постійне вдосконалення системи індикаторів та їх значень дозволяє оперативно реагувати на нові виклики, що виникають у процесі відновлення, і сприяє досягненню стабільного та сталого розвитку громади в майбутньому.

 

 

ДОДАТОК 1. КАРТОГРАФІЧНА ІНФОРМАЦІЯ ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

 

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.1 – Адміністративно-територіальний устрій Шевченківської територіальної громади

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.2 - Фізична карта Шевченківської територіальної громади

 

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.3 – Корисні копалини  Шевченківської територіальної громади

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.4 – Захисні споруди цивільного захисту  Шевченківської територіальної громади

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.5 – Зони доступності служб ДСНС  Шевченківської територіальної громади

 

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.6 – Оцінка посухи за значеннями індексу стану рослинності (VCI) для  Шевченківської територіальної громади

 

 

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.7 – Аналіз ризику підтоплення населених пунктів  Шевченківської територіальної громади у випадку пошкодження дамби Печенізького водосховища

 

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.8 – Мапа пожеж в природних екосистемах за період 2014 - 2024 р.р. в Шевченківській територіальній громаді

 

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.9 – Візуалізація зон впливу у випадку надзвичайної ситуації на небезпечних об’єктах  Шевченківської територіальної громади

 

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.10 – Пошкоджена забудова  Шевченківської територіальної громади

Фото без опису

 

 

Рисунок Д.1.11 – Об'єкти соціально-гуманітарної сфери  Шевченківської територіальної громади

Фото без опису

 

Рисунок Д.1.12 – Зони доступності медичних установ - Шевченківської територіальної громади

 

ДОДАТОК 2. ПЕРЕЛІК ПРОЄКТІВ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ

 

Таблиця Д.2.1 – Перелік проєктів місцевого розвитку

 

Пріоритетний напрям відновлення та розвитку

Найменування проєкту

Територія, на яку матиме вплив реалізація проєкту

Чисельність населен-ня, на яку матиме вплив реалізація проєкту,
тис. осіб

Опис проблеми, на розв’язання якої спрямований проєкт

Строки реалізації проєкту (місяць, рік)

Очікувані результати реалізації проєкту

Індикатори реалізації проєкту

Орієнтовний обсяг та джерела  фінансування, тис. гривень

початок

завершення

найме- нування

одиниця
вимірювання

прогнозоване (цільове) значення

всього

державний  бюджет

місцевий бюджет

інші джерела

обсяг

назва джерела

1. Відновлення житлового фонду

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Багатоквартирні житлові будинки

1.1. Капітальний ремонт (аварійно відновлювальні роботи) багатоквартирного житлового будинку по провулку Вокзальний 2б, селище Шевченкове, Куп'янського району Харківської області.

Шевченківська територіальна громада

0,032

Зруйновано на 100% чотири квартири внаслідок ракетного удару.

01.01.2025

31.12.2025

Відновлення зруйнованого майна, покращення умов проживання та повернення мешканців до громади.

Відновлення чотирьох зруйнованих квартир

повернення 16 мешканців до громади.

 

12000,0

 

 

12000,0

 

 

1.2. Капітальний ремонт фасаду багатоквартирного житлового будинку
вул. Бурлуцька, 8 селище Шевченкове, Куп'янського району Харківської області

Шевченківська територіальна громада

0,032

Пошкоджено будівлю

01.01.2025

31.12.2025

Відновлення зруйнованого майна, покращення умов проживання та повернення мешканців до громади.

ВІдремонтований фасад приміщення

 

 

 

 

 

 

не виз

 

1.3. Проведення інвентаризації житлового фонду.

Шевченківська територіальна громада

 

Відсутність достовірної інформації про стан житлового фонду, необхідність оцінки пошкоджень і потреб у ремонті

01.01.2025

31.12.2025

Збір даних про стан житлового фонду, визначення потреб у ремонті та відновленні. Отримання актуальної інформації для планування подальших заходів з відновлення житлового фонду

Завершення інвентаризації житлового фонду, звіт про його стан

 

 

 

 

 

 

 

2. Відновлення об’єктів соціальної інфраструктури

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заклади дошкільної освіти

2.1. Поточний ремонт підвального приміщення (найпростіше укриття) Шевченківського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Калинка» Шевченківської селищної ради Куп’янського району Харківської області за адресою: 63601 Харківська область, Куп’янський район, селище міського типу Шевченкове, вулиця Центральна, будинок 67

селище Шевченкове

0,2

Основною проблемою, на вирішення якої спрямовано проєкт, наявність загроз життю і здоров’ю дітей, вихователів та відсутність найпростішого укриття

2024

2024

Діти дошкільного віку громади,  вихователі,  отримають належні умови для проведення позашкільних заходів, гуртків в воєнний час та після його закінчення.

загальна кількість дітей

чол.

118

768,995

 

768,995

 

 

Заклади дошкільної освіти

2.2 Облаштування систем автоматичної пожежної сигналізації, керування евакуюванням (в частині системи оповіщення про пожежу і покажчиків напрямку евакуювання) та передавання тривожних сповіщень в Шевченківському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Калинка" Шевченківської селищної ради за адресою: 63601, Україна, Харківська область, Куп’янський район, селище міського типу Шевченкове, вул. Центральна, 67

селище Шевченкове

0,2

Відсутність системи пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей в закладі дошкільної освіти

 

 

Створення безпечних та належних умов для отримання якісної освіти.

загальна кількість дітей

чол.

118

4323,828

 

14,990

4308,838

не визначено

Заклади загальної середньої освіти

2.3. Реконструкція підвального приміщення під протирадіаційне укриття  в  будівлі Комунального закладу «Новомиколаївський ліцей Шевченківської селищної ради» за адресою: 63630, Харківська обл., Куп’янський р-н, село Новомиколаївка, вулиця Миру, будинок 150

Новомиколаївський старостинський округ

0,1

Основною проблемою, на вирішення якої спрямовано проєкт, наявність загроз життю і здоров’ю учнів, викладачів та відсутність  укриття в закладі загальної середньої освіти

 

 

Створення безпечних та належних умов для отримання якісної освіти.

загальна кількість учнів

чол.

74

13640,940

 

189,960

13450,980

 

Заклади загальної середньої освіти

2.4. Реконструкція підвального приміщення під протирадіаційне укриття  в  будівлі Борівської гімназії Шевченківської селищної ради Куп’янського району Харківської області за адресою: 63661, Харківська обл., Куп’янський р-н, селище Борівське, вулиця Миру, будинок 27

Борівський старостинський округ

0,1

Основною проблемою, на вирішення якої спрямовано проєкт, наявність загроз життю і здоров’ю учнів, викладачів та відсутність  укриття в закладі загальної середньої освіти

 

 

Створення безпечних та належних умов для отримання якісної освіти.

загальна кількість учнів

чол.

82

10212,323

 

149,94

10062,383

 

Заклади загальної середньої освіти

2.5. «Капітальний ремонт підвального приміщення (протирадіаційне укриття) в будівлі Комунального закладу «Старовірівський ліцей Шевченківської селищної ради» за адресою: 63631, Харківська обл., Куп’янський р-н, село Старовірівка, вулиця Шкільна, будинок 60-А"

Старовірівський старостинський округ

0,2

Основною проблемою, на вирішення якої спрямовано проєкт, наявність загроз життю і здоров’ю учнів, викладачів та відсутність  укриття в закладі загальної середньої освіти

 

 

Створення безпечних та належних умов для отримання якісної освіти.

загальна кількість учнів

чол.

133

14624,353

 

235,528

14388,825

не визначено

Заклади загальної середньої освіти

2.6. «Поточний ремонт приміщень в Борівській гімназії Шевченківської селищної ради Куп’янського району Харківської області за адресою: 63661, Харківська обл., Куп’янський р-н, селище Борівське, вул. Миру (40 років Перемоги), будинок 27»

Борівський старостинський округ

0,1

Ремонт внутрішнього опорядження стін, стелі та підлоги. Заміна внутрішніх дверей. Заміна пошкоджених склопакетів у вікнах будівлі та ремонт віконних укосів.

 

 

Покращення технічного стану приміщення та забезпечення належних умов для навчання дітей.

загальна кількість учнів

чол.

82

1325,048

 

49,840

1275,208

не визначено

Заклади загальної середньої освіти

2.7. "Капітальний ремонт по заміні вікон та дверей будівлі Комунального закладу «Старовірівський ліцей Шевченківської селищної ради» за адресою: 63631, Харківська обл., Куп’янський р-н, село Старовірівка, вулиця Шкільна, будинок 60-А"

Старовірівський старостинський округ

0,2

Пошкодження вікон та дверей внаслідок збройної агресії рф

 

 

Покращення температурного та санітарного режиму в приміщеннях закладу

загальна кількість учнів

чол.

133

3951,326

 

16,732

3934,594

не визначено

Заклади загальної середньої освіти

"2.8. Капітальний ремонт системи опалення будівлі Комунального закладу "Старовірівський ліцей Шевченківської селищної ради" за адресою 63631, Харківська обл., Куп'янський р-н, село Старовірівка, вулиця Шкільна,будинок 60-А"

Старовірівський старостинський округ

0,2

Відсутність опалення в закладі освіти. У рамках вказаного проєкту заплановано здійснити прокладання трубопроводу опалення, установлення опалювальних радіаторів, установлення повітровідвідників

 

 

Покращення температурного та санітарного режиму в приміщеннях закладу

загальна кількість учнів

чол.

133

5471,342

 

49,212

5422,130

не визначено

Заклади загальної середньої освіти

2.9. Капітальний ремонт (аварійно - відновлювальні роботи) Шевченківського ліцею № 1 Шевченківської селищної ради Куп'янського району Харківської області за адресою; 63601, Харківська обл., Куп'янський р-н, селище міського типу Шевченкове, пров. Шкільний, будинок 12

селище Шевченкове

0,6

В рамках проєкту заплановано здійснити ремонт ганків, встановлення пандусів, заміну існуючих віконних та дверних прорізів, улаштування підвісних стель, улаштування підлоги з лінолеуму та керамічної плитки, шпаклювання, фарбування та облицювання поверхонь стін керамічними плитками, установлення унітазів та умивальників, прокладання повітропроводів, проведення електромонтажних робіт.

 

 

Покращення технічного стану приміщення та забезпечення належних умов для навчання дітей.

загальна кількість учнів

чол.

368

21983,627

 

382,996

21600,631

не визначено

Заклади загальної середньої освіти

2.10. Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту на території Шевченківського ліцею № 1 Шевченківської селищної ради  Куп’янського району Харківської області за адресою: 63601, Харківська обл., Куп’янський р-н, селище Шевченкове, пров. Шкільний, будинок 12

селище Шевченкове

0,6

Основною проблемою, на вирішення якої спрямовано проєкт, наявність загроз життю і здоров’ю учнів, викладачів та відсутність  захисної споруди цивільного захисту в закладі загальної середньої освіти

 

 

Створення безпечних та належних умов для отримання якісної освіти.

потужність об’єкта

чол.

450

180000,000

 

799,999

179200,001

не визначено

Заклади загальної середньої освіти

2.11. Облаштування систем автоматичної пожежної сигналізації, керування евакуюванням (в частині системи оповіщення про пожежу і покажчиків напрямку евакуювання) та передавання тривожних сповіщень в КЗ "Новомиколаївський ліцей Шевченківської селищної ради" за адресою: 63630, Україна, Харківська область, Куп’янський район, с. Новомиколаївка, вул. Миру, 150.

Новомиколаївський старостинський округ

0,1

Відсутність системи пожежної сигналізації, системи оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей в закладі загальної середньої освіти

 

 

Створення безпечних та належних умов для отримання якісної освіти.

загальна кількість учнів

чол.

74

4973,820

 

16,370

4957,450

не визначено

Заклади загальної середньої освіти

2.12. "Арт-терапевтична студія "Вулик"

селище Шевченкове

0,6

Враховуючи територіальне розташування закладу освіти, військові події, які відбувалися і відбуваються (окупація, обстріли), контингент учнів (діти з ООП, діти позбавлені батьківського піклування, діти-сироти, діти із багатодітних та малозабезпечених сімей, дітим батьки, яких військовослужбовціта ін.), емоційне навантаження та інші чинники, які пов’язані з війною особливо негативно впливають на психоемоційний стан дітей та на їх ментальне здоров’я. Учні мають прояви тривожності, замкненості, агресивності, емоційного виснаження, безсоння. Тож проблема відновлення та збереження психоемоційної рівноваги є актуальною.

 

 

Арттерапія допомагає стабілізувати емоційно-психологічний стан та віднайти ресурс, це своєю чергою, є профілактикою важких проявів та наслідків війни. Використання арттерапії дозволяє дуже ефективно запобігати розвиткові ПТСР (посттравматичного синдрому), знизити рівень тривожності, стресу та його негативних наслідків, підвищення стресостійкості дітей та підлітків, дає змогу не лише зняти психологічне напруження, а й створити радісний настрій та відчуття безпеки, сприяє відновленню ментального здоров’я не лише школярів, ф й педагогів, батьків.

учні з особливими освітніми потребами

чол.

200

150,000

 

 

150,000

не визначено

Заклади охорони здоров’я

2.13. Капітальний ремонт ІІ поверху будівлі амбулаторії КНП "Шевченківський ЦПМСД"

Вся громада

11794

Незадовільний стан (неможливість використання за призначенням) приміщень ІІ поверху АЗПСМ смт Шевченкове

01.10.2024

31.12.2024

Облаштування приміщень згідно ергономічних норм та вимог НСЗУ для медичних закладів, створення належних умов праці медперсоналу та прийому пацієнтів

Капітальний ремонт ІІ поверху будівлі амбулаторії КНП "Шевченківський ЦПМСД"

щт

1

4818,3

0,0

0

4818,3

Міжнародні організації, донори

Заклади охорони здоров’я

2.14. Автомобіль на АЗПСМ с.Гетьманівка

Гетьманівка, Отрадне, Василенкове, Мостове

997

Відсутність при амбулаторії с.Гетьманівка власного транспорту, складність лікарю здійснювати прийоми на дому

01.10.2024

31.12.2024

Покращення якості обслуговування населення громади, здійснення виїзних прийомів, патронаж дорокових дітей, доставка вакцини в АЗПСМ с.Гетьманівка, тощо

автомобіль

щт

1

995,3

 

 

995,3

Міжнародні організації, донори

Заклади охорони здоров’я

2.15. Виготовлення проектно-кошторисно    документації та проведення зовнішнього капітального   ремонту Хірургічного корпусу:-заміна розподільчої електромережі 1 -3 поверхів -замінана системи опалення та труб подачі і води до колекттора 1 - 3 поверхів - ремонт м'ягкої покрівлі даху, - капітальний  ремонт приміщень хірургічного  корпусу та утеплення фасада за адресою:  Україна, 63601,  Харківська область,  Куп’янський район, смт. Шевченкове,  вулиця Бубліченко, будинок 15

населенню всього Куп’янського району, ВПО та постраждалим в наслідок бойових дій

20 000 осіб

Створення належних та комфортних умов для пацієнтів,працівників лікарні та безперебійного функціонування установи.

 

 

 

 

 

 

50000,0

 

 

50 000,00

 

Заклади охорони здоров’я

2.16. Виготовлення проектно -коштористної документації для проведення капітального ремонту головного корпусу:                                                                                       -заміна розподільчої електромережі 1 та 2 поверхів, -заміна системи опалення та труб  подачі води до колекттора 1 та 2 поверхів ,-установка стічних труб з даху, -капітальний  ремонт приміщень головного  корпусу та утеплення фасада за адресою: Україна, 63601,  Харківська область,  Куп’янський район, смт. Шевченкове,  вулиця Бубліченко, будинок 15

населенню всього Куп’янського району, ВПО та постраждалим в наслідок бойових дій

20000 осіб

Створення належних та комфортних умов для пацієнтів,працівників лікарні та безперебійного функціонування установи.

2025

2026

Покращенні умови перебування пацієнтівв лікарні

 

 

 

42000,0

 

 

42 000,00

 

Заклади охорони здоров’я

2.17. Покращення матеріального забезпечення КНП "Шевченківська ЦРЛ

населенню всього Куп’янського району, ВПО та постраждалим в наслідок бойових дій

20 000 осіб

Для забезпечення потреб в сфері охорони здоров'я для КНП "Шевченківська ЦРЛ"

2025

2026

Покращення в наданні якості медичних послуг

 

 

 

25000,0

 

 

25000,0

 

 Заклади охорони здоров’я

2.18. Відкриття ФАП в с. В.Хутори

Село В.Хутори

 

Відсутність доступу до медичних послуг у селі, необхідність забезпечення первинної медичної допомоги

2025

2025

Забезпечення доступу до медичних послуг, покращення здоров’я населення

Кількість наданих медичних послуг, відгуки мешканців

 

 

 

 

 

 

 

 

2.19. Розробка системи реагування на надзвичайні ситуації в медичних закладах

Шевченківська територіальна громада

 

Відсутність плану дій при стихійних лихах та кризах

2025

2025

Покращення готовності медзакладів до надзвичайних ситуацій

Кількість розроблених планів дій

 

 

 

 

 

 

 

Заклади та установи соціального захисту населення (малі групові будинки, надавачі соціальних послуг, реабілітаційні заклади, регіональні центри соціальних служб, дитячі будинки сімейного типу тощо)

2.20. Виготовлення ПКД на "Капітальний ремонт будівлі Центру надання соціальних послуг Шевченківської селищної ради за адресою: 63601 Харківська область Куп’янський район селище Шевченкове провулок Перемоги будинок 15

селище Шевченкове

0,5

Основною проблемою, на вирішення якої спрямований проєкт  є проведення капітального ремонту будівлі Центру надання соціальних послуг

2024

2024

Виготовлення ПКД  надасть змогу для проведення капітального ремонту будівлі

персонал Центру та підопічні

чол.

 

400,0

 

 

400,0

не визначено

Заклади та установи соціального захисту населення (малі групові будинки, надавачі соціальних послуг, реабілітаційні заклади, регіональні центри соціальних служб, дитячі будинки сімейного типу тощо)

2.21. "Капітальний ремонт будівлі Центру надання соціальних послуг Шевченківської селищної ради за адресою: 63601 Харківська область Куп’янський район селище Шевченкове провулок Перемоги будинок 15

селище Шевченкове

0,5

Нагальна потреба у проведені робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій, а саме проведення капітального ремонту будівлі Центру надання соціальних послуг

2025

2025

Покращення організації надання соціальних послуг мешканцям територіальної громади, комплексного підходу до розв’язання проблем жителів, які перебувають у складних життєвих обставинах, це внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, одинокі люди похилого віку,  одинокі матері, малозабезпечені сім’ї, діти, позбавлені батьківського піклування

персонал Центру та підопічні

чол.

200

0,0

 

 

 

не визначено

 Заклади та установи соціального захисту населення (малі групові будинки, надавачі соціальних послуг, реабілітаційні заклади, регіональні центри соціальних служб, дитячі будинки сімейного типу тощо)

2.22. Впровадження мобільного ЦНАП

с. Зорянське

20 000 осіб

Необхідність спрощення доступу до адміністративних послуг для мешканців громади

2025

2025

Поліпшення доступу до адміністративних послуг для населення

Кількість наданих послуг, час обслуговування клієнтів

 

 

 

 

 

 

 

Заклади культури, заклади освіти сфери культури

2.23. Виготовлення проєктно-кошторисної документації на демонтаж і капітальний ремонт. Проведення капітального ремонту майнового комплексу "Шевченківський будинок культури Шевченківської селищної ради" за адресою: Харківська область, Куп'янський район, селище Шевченкове, вулиця Театральна, 6А

Шевченківська територіальна громада

11,000

Майновий комплекс Шевченківського будинку культури зруйнований на 70 відсотків в результаті військової агресії російською федерацією. Руйнації зазнали всі заклади культури, які знаходяться у даному приміщенні, а саме : Шевченківська публічна бібліотека ,  бібліотека для дітей, комунальний заклад "Шевченківський краєзнавчий музей",  дитяча музична школа, спортивний зал.  Вщент зруйновано частину приміщень та покрівлі майнового комплексу Шевченківського будинку культури ( танцювальний зал ( боксерський) та приміщення кафе "Журавка"), пошкоджені віконні та дверні блоки, несучі конструкції, опалювальна система, система водопостачання та водовідведення, система електропостачання.

 

 

Відновлення фукціонування культурно- освітнього закладу. Охоплення  населення початково-мистецькою освітою, забезпечення культурного, інформаційного обслуговування населення, організація дозвілля, збереження та розвиток національних традицій та культурної спадщини.

кількість мешканців громади

чол.

11000

100000,000

 

 

100000,000

не визначено

Заклади культури, заклади освіти сфери культури

Виготовлення проєктно-кошторисної документації на демонтаж і капітальний ремонт. Проведення капітального ремонту майнового комплексу Гетьманівського будинку культури

Гетьманівка

 

Майновий комплекс Гетьманівського будинку культури зруйнований на 70 відсотків в результаті військової агресії російською федерацією

 

 

Відновлення фукціонування культурно- освітнього закладу. Охоплення  населення початково-мистецькою освітою, забезпечення культурного, інформаційного обслуговування населення, організація дозвілля, збереження та розвиток національних традицій та культурної спадщини.

кількість мешканців громади

чол.

 

 

 

 

 

 

Заклади культури, заклади освіти сфери культури

2.24. Капітальний ремонт Новомиколаївського сільського будинку культури за адресою: Харківська обл, Куп’янський район, с.Новомиколаївка, вул.Миру,143

Новомиколаївський старостинський округ

0,4

Протікання на даху сільського будинку культури  спричиняє значні пошкодження будівлі, від постійних промочувань стіни покриваються пліснявою, відстає штукатурка на стелі., псується  майно. Дані обставини погіршують умови перебування відвідувачів у закладі, проведення  якісних культурних послуг

 

 

створення комфортних умов для забезпечення надання населенню якісних культурних послуг, збереження майна

мешканці села

чол.

400

150,000

 

 

150,000

не визначено

Заклади культури, заклади освіти сфери культури

2.25. Придбання обладнання  та меблів для Новомиколаївського сільського будинку культури
с.Новомиколаївка, вул.Миру,143

Новомиколаївський старостинський округ

0,4

ВІдсутність забезпечення обладняннями та меблями в приміщенні будинку культури

 

 

створення комфортних умов для забезпечення надання населенню якісних культурних послуг, збереження майна

мешканці села

чол.

400

 

 

 

 

не визначено

Заклади культури, заклади освіти сфери культури

2.26. Бібліотечний ХАБ "Цифрошанс"

Шевченківська селищна територіальна громада

5,5

відсутність забезпечення  мешканців громади  користуватись перевагами цифрової держави, облаштування  відкритого публічного місця для комфортного  навчання, використання Інтернету, отримання онлайнових державних послуг , тощо

 

 

розвиток цифрової грамотності та компетенцій  що сприятиме подоланню цифрового розриву та зробить життя мешканців громади комфортнішим

кількість мешканців громади

чол.

5500

160,000

 

 

160,000

не визначено

Заклади культури, заклади освіти сфери культури

2.27. Тимчасові центри для проведення навчальних та культурних заходів

Шевченківська ТГ

 

Потреба у тимчасових приміщеннях через руйнування культурних і освітніх закладів

2025

2025

Забезпечення безперервності навчального і культурного процесів

Кількість створених тимчасових центрів

 

 

 

 

 

 

 

 Об’єкти культурної спадщини (які не віднесені до інших типів об’єктів)

2.28. Відновлення маєтку М.Кропивницького у с. Сподобівка

Село Сподобівка

0,4

Занепад історичної та культурної спадщини, відсутність місць для культурних заходів

2026

2027

Відновлення маєтку, залучення туристів, проведення культурних заходів

Кількість відремонтованих об'єктів, відвідування маєтку

 

 

 

 

 

 

 

Спортивні споруди та об’єкти закладів фізичної культури і спорту

2.29. Відновлення спортивної зали в с. Петрівка

Село Петрівка

 

0,018

 

Неналежний стан спортивної зали, відсутність можливостей для занять спортом

2025

2025

Покращення умов для занять спортом, залучення молоді до фізичної активності

Кількість проведених спортивних заходів, відвідуваність зали

 

 

 

 

 

 

 

Спортивні споруди та об’єкти закладів фізичної культури і спорту

2.30. Оновлення спортивно-ігрового майданчика

Село Волоська Балаклія

 

неналежний стан спортивно-ігрового майданчика

2025

2025

Покращення умов для занять спортом, залучення молоді до фізичної активності

Кількість проведених спортивних заходів

 

 

 

 

 

 

 

3. Об’єкти територіальних органів/ підрозділів Національної поліції, ДСНС, ДМС, центрів безпеки громад, поліцейських станцій, пожежних депо, інших об’єктів інфраструктури сил безпеки

3.1. Ремонт, належне облаштування укриття

Село В.Хутори

0,015

Неналежний стан укриттів, відсутність безпеки під час надзвичайних ситуацій

2025

2025

Створення належних умов для укриття, підвищення безпеки населення

Завершення ремонту укриття, кількість укритих осіб

 

 

 

 

 

 

 

4. Об’єкти благоустрою

4.1. Закупівля, встановлення і облаштування місць громадського користування (автобусних зупинок) по всій громаді

Шевченківська територіальна громада

11 тис.

Відсутність автобусних зупинок по більшості сел громади

2024

2026

Дасть можливість людям всіх верст і категорій населення полегшити очікування громадського транспорту

Загальна  кількість людей

Чол.

11 тис.

2000,0

0

0

2000,0

Благодійний фонд

4.2. Закупівля (альтанок, лавок і урн для сміття), встановлення і облаштування їх по всім місцям загального користування

Шевченківська територіальна громада

11 тис.

Не забезпечена більша частина громади альтанками, лавками і урнами для сміття

2025

2026

Дасть можливість облаштувати і  ушляхетнити місця загального користуванн

Загальна  кількість людей

Чол.

11 тис.

2500,0

 

 

2500,0

Благодійний фонд

4.3. Закупівля і облаштування дитячих майданчиків

Шевченківська територіальна громада

1,7 тис.

Відсутність дитячих майданчиків по більшій частині громади

2024

2025

Діти різного віку отримають можливість для фізичного розвитку і проведення вільного часу

Загальна  кількість людей

Чол.

1,7 тис

1500,0

 

 

1500,0

Благодійний фонд

4.4. Забезпечення вуличного освітлення

Шевченківська територіальна громада

11 тис.

Відсутність більшої частини вуличного освітлення по громаді

2024

2025

Збільшить можливість людям всих категорій більш безпечно пересуватися в темний час доби

Загальна  кількість людей

Чол.

11 тис.

1200,0

 

 

1200,0

Благодійний фонд

4.5. Закупівля для постійного використання по громаді міні асфальтного заводу

Шевченківська територіальна громада

11 тис.

Відсутність міні асфальтного заводу в громаді

2025

2025

Дачть можливість самим в громаді відновлювати і ремонтувати асфальтні догоги і тротуари

Загальна  кількість людей

Чол.

11 тис.

11000,0

 

 

11000,0

Благодійний фонд

Об’єкти благоустрою

4.6. Встановлення сміттєвих баків

Шевченківська територіальна громада

20  тис.

Відсутність контейнерів для сміття, проблеми з чистотою на території

2025

2025

Поліпшення чистоти та екології, зменшення сміттєвих звалищ

Кількість встановлених баків, зменшення обсягу сміття

 

 

 

 

 

 

 

 Об’єкти благоустрою

4.7. Озеленення та благоустрій після реконструкції об'єктів

Шевченківська територіальна громада

 

Після реконструкції закладів освіти і культури необхідно покращити їхній благоустрій

2025

2025

Покращення естетичного вигляду та якості простору для відпочинку

Кількість озеленених територій

 

 

 

 

 

 

 

Об’єкти благоустрою

4.8. Додаткове освітлення населених пунктів та доріг

Шевченківська територіальна громада

 

Недостатнє освітлення підвищує ризик аварій і злочинів у темний час доби

2025

2025

Підвищення рівня безпеки і комфорту на дорогах

Кількість встановлених освітлювальних приладів

 

 

 

 

 

 

 

5. Відновлення дорожньо-транспортної інфраструктури

5.1. Регулярний моніторинг стану доріг і громадської інфраструктури

Шевченківська територіальна громада

 

Необхідність оперативного реагування на знос інфраструктури для уникнення серйозних пошкоджень

2025

2026

Ефективне планування ремонту інфраструктури, зменшення витрат на ремонти

Кількість обстежених доріг, зменшення аварійних ділянок

 

 

 

 

 

 

 

6. Захист навколишнього природного середовища, відтворення та стале використання природних ресурсів

6.1. Очистка колодязів в с. Аркадіївка, с. В. Хутори та Петропілля

Села Аркадіївка, В.Хутори та Петропілля

 

Погіршення якості води, забруднення колодязів, загроза здоров'ю населення

2025

2025

Покращення якості води, зменшення ризиків для здоров’я населення

Кількість очищених колодязів, якість води

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2. Впровадження системи контролю якості води

Шевченківська територіальна громада

20  тис

Відсутність системи контролю якості води, загроза здоров’ю населення

2025

2025

Впровадження системи моніторингу якості води, зменшення ризиків для здоров’я

Наявність системи контролю, кількість перевірок

 

 

 

 

 

 

 

 

6.3. Відкриття резервних скважин питної води

Шевченківська територіальна громада

20  тис

Нестача питної води, необхідність покращення водопостачання

2025

2025

Забезпечення населення якісною питною водою, зменшення проблем з водопостачанням

Кількість відкритих скважин, обсяг видобутої води

 

 

 

 

 

 

 

 

6.4. Облаштування громадського колодязя

Село Сподобівка

0,4

Нестача питної води, необхідність покращення водопостачання

2025

2025

Забезпечення населення якісною питною водою, зменшення проблем з водопостачанням

Облаштований громадський колодязь, обсяг видобутої води

 

 

 

 

 

 

 

7. Інші проекти, спрямовані на відновлення регіону та територіальної громади

7.1. Впровадження онлайн-платформ для комунікації з мешканцями

Шевченківська територіальна громада

 

Недостатня комунікація щодо доступних послуг

2025

2025

Покращення доступу до медичних та соціальних послуг

Кількість користувачів платформи

 

 

 

 

 

 

 

Інші проекти, спрямовані на відновлення регіону та територіальної громади

7.2. Кампанії для інформування про доступні послуги і програми

Шевченківська територіальна громада

 

Низький рівень обізнаності населення про соціальні програми

2025

2025

Підвищення обізнаності про доступні послуги

Кількість проведених кампаній, охоплене населення

 

 

 

 

 

 

 

Разом за громадою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

509906,390

0,000

2658,192

507248,198

 

 

ДОДАТОК 3. ПЕРЕЛІК РИСУНКІВ

 

Рисунок 1.1 - Схема підготовки Плану відновлення та розвитку громади

Рисунок 2.1  – Схема меж Шевченківської територіальної громади

Рисунок Д.1.1 – Адміністративно-територіальний устрій Шевченківської територіальної громади

Рисунок Д.1.2 – Фізична карта Шевченківської територіальної громади

Рисунок Д.1.3 – Корисні копалини Шевченківської  територіальної громади

Рисунок Д.1.4 – Захисні споруди цивільного захисту Шевченківської  територіальної громади

Рисунок Д.1.5 – Зони доступності служб ДСНС Шевченківської  територіальної громади

Рисунок Д.1.6 – Оцінка посухи за значеннями індексу стану рослинності (VCI) для Шевченківської територіальної громади

Рисунок Д.1.7 – Аналіз ризику підтоплення населених пунктів Шевченківської територіальної громади під час паводків

Рисунок Д.1.8 – Ландшафтні пожежі за період 2014 - 2024 р.р. на території Шевченківської громади

Рисунок Д.1.9 – Візуалізація зон впливу у випадку надзвичайної ситуації на небезпечних об’єктах Шевченківської територіальної громади

Рисунок Д.1.10 – Пошкоджена забудова Шевченківської територіальної громади

Рисунок Д.1.11 – Об'єкти соціально-гуманітарної сфери Шевченківської територіальної громади

Рисунок Д.1.12 – Зони доступності медичних установ Шевченківської територіальної громади

 

 

 

ДОДАТОК 4. ПЕРЕЛІК ТАБЛИЦЬ

 

Таблиця 2.1 - Характеристика автобусних маршрутів

Таблиця 2.2 - Розподіл населення за статтю за населеними пунктами громади  в 2024р.

Таблиця 2.3 - Загальні соціально-демографічні показники

Таблиця 2.4 - Характеристика суб’єктів господарювання громади

Таблиця 2.5 - Динаміка кількості зареєстрованих безробітних

Таблиця 2.6 - Вакансії в громаді за 2023р.

Таблиця 2.7 - Результати діяльності компенсаторних програм в ТГ

Таблиця 2.8 - Стан пошкодженого житлового фонду та відновлювальні роботи

Таблиця 2.9 - Аналіз житлово-комунальної сфери

Таблиця 2.10 - Характеристика сфери культури та дозвілля

Таблиця 2.11 - Характеристика сфери охорони здоров’я

Таблиця Д.2.1 - Перелік проєктів місцевого розвитку

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних