З чим для вас асоціюється безбар’єрність?
Хтось скаже: відкритість, універсальний дизайн, рівні можливості, участь, підтримка різноманіття. Інший додасть повагу, простоту та зрозумілість. Насправді усе це – про безбар’єрність, яка (і це підтверджує соціологічне дослідження та 83% опитаних українців) стає новою цінністю для суспільства.
Сучасний бізнес теж усвідомлює: доступність і повага у спілкуванні – не просто норма, а конкурентна перевага. Саме тому разом із бізнес-спільнотою постійно обговорюємо, як впроваджувати ці принципи на практиці, проводимо тренінги із безбар’єрної комунікації, на яких говоримо про:
ефективну комунікацію та її вплив на рівні можливості;
коректну взаємодію з різними людьми;
філософію забезпечення рівних прав і можливостей у суспільстві.
Тішить, що запит на коректну комунікацію – основу основ безбар’єрності – шириться із геометричною прогресією.
Безбар’єрність – це не виняткове явище, а новий стандарт взаємодії. Це не про створення окремих оаз доступності, а про суспільство, у якому кожен – незалежно від життєвих обставин – може реалізувати себе. Бізнес, держава, громади – всі без винятку мають формувати культуру поваги та рівних можливостей. І що більше людей долучається до цього руху, то швидше безбар’єрність стане звичною нормою для всіх.
Дійсно, стати адептом безбар’єрності може кожен охочий, познайомившись із «Довідником безбар’єрності» https://bf.in.ua – посібником із толерантного спілкування, створеного за ініціативи першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ – та долучившись до різних ініціатив із розбудови безбар’єрного середовища.
Безбар’єрність - цінність, яка формує майбутнє України.
За матеріалами ГО "Безбар'єрні"