Інформація для родин захисників
Інформація для родин захисників
🔘Перелік даних, якими рекомендовано володіти родинам захисника
• прізвище, ім’я та по батькові
• дата народження
• копія паспорта
• контактні дані місця постійної дислокації військової частини
• контактні дані ТЦК та СП, з якого був мобілізований захисник
• назва та номер військової частини чи підрозділу проходження служби
• посада та звання, військово-облікова спеціальність (якщо відомо)
• особовий номер (індивідуальний податковий номер), номер військового квитка чи тимчасового військового квитка (скан-копію) чи жетону
• прізвище, ім’я та по батькові та контакти колег по службі, побратимів
• прізвище, ім’я та по батькові та контакти безпосереднього командира
• прізвище, ім’я та по батькові, контакти командира частини
• телефон гарячої лінії частини, бригади, угруповання
Вищезазначений перелік інформації може допомогти родинам захисників у критичних ситуаціях. Також варто попередньо домовитися із захисником про те, що він буде систематично повідомляти вас про своє актуальне місце перебування (населений пункт, без точної локації) та періоди, в які з великою долею ймовірності він буде не на зв'язку.
🔘Якщо ви втратили зв’язок із захисником
Якщо захисник не виходить на зв’язок кілька днів, не варто одразу панікувати, причиною цього може бути відсутнє мобільне покриття, розряджений телефон через відсутність електроенергії, тощо.
Спочатку заспокойтеся і з’ясуйте всі обставини
У першу чергу спробуйте сконтактуватися з його колегами по службі, які можуть бути поряд, безпосереднім командиром.
Якщо із частини вам повідомляють, що захисник знаходиться на бойовому завданні та не обліковується як безвісно зниклий, полонений, загиблий, поранений тощо - зберігайте спокій та очікуйте, коли захисник вийде з вами на зв’язок, в іншому разі - через 2 дні повторно зверніться до частини, щоб уточнити інформацію.
🔘Зник безвісти за особливих обставин
Військовослужбовець вважається зниклим безвісти, якщо:
• відсутні точні дані щодо долі військовослужбовця, який не повернувся після виконання бойового завдання (побратими не можуть точно визначити, чи особа потрапила у ворожий полон чи загинула на полі бою)
• якщо побратими свідчать, що особа ймовірно потрапила у полон, але немає достатньо доказів
• якщо побратими свідчать, що особа ймовірно загинула, але немає можливості перевірити місце зникнення чи забрати тіло загиблого через активні бойові дії
Особою, яка зникла безвісти за особливих обставин, є особа, зникла безвісти у зв’язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України.
Така особа має права та особливий статус, визначені законом. Близькі родичі та члени сім'ї мають право на отримання достовірних відомостей про місце перебування особи, зниклої безвісти за особливих обставин, обставини її загибелі (смерті), місце поховання (якщо воно відоме).
Встановіть зв’язок із районним ТЦК та СП, з якого була мобілізована особа, перевірте наявність/відсутність повідомлення від частини про підтвердження статусу Зниклого безвісти.
⏹ Контакти ТЦК та СП за посиланням:
https://www.facebook.com/khoblvk/posts/pfbid02uVDJeHdvkT6t9mXeRbmPwGCRqA6GF9hfC9Xsup7kKDsBXZhTUY1VcGdBafYNuy2jl?locale=uk_UA
Якщо ТЦК вам повідомили, що захисник зник безвісти за особливих обставин
1. Дізнайтеся останнє місце перебування захисника та обставини зникнення.
☝️Не нашкодьте
Не шукайте захисника у соціальних мережах: не розповсюджуйте світлини захисника у військовій формі, не пишіть його дані, номер військової частини та локацію останнього місця перебування.
Використання ворожих ресурсів для пошуку захисника, який пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув або публікація його особистих даних у соціальних мережах сприяє ворогу і створює небезпеку, як для самого захисника, так і для Збройних Сил України.
2. Звернутися до Національної поліції України із заявою про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Спосіб подання заяви:
• на телефон 102 (цілодобово);
• безпосереднього звернення до територіального підрозділу поліції.
У заяві вказується відома максимально повна заявнику інформація щодо особи: останнє місце перебування, обставини події зникнення безвісти, особливі прикмети, речі які людина могла мати з собою.
Також найближчий родич має здати біологічні зразки для виокремлення та подальшого порівняння ДНК-профілів.
3. Через 24 години з часу подання заяви про зникнення потрібно отримати витяг із ЄРДР.
4. Відомості, зазначені у заяві про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, підлягають внесенню до Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин. З метою отримання витягу з даного реєстру, підтвердження набуття особою статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, необхідно звертатися до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
5. Далі зареєструйтесь в “Особистому кабінеті” Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Пройшовши верифікацію заявки, надайте всю наявну у Вас інформацію про зниклу або полонену особу в розділі “Надати додаткову інформацію”.
6. Після подачі статус заявки та облікову категорію зниклої або полоненої особи можна відстежувати в “Особистому кабінеті” заявника та, за необхідності, отримувати онлайн консультації від Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
7. Окремо варто звернутися до Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при Службі безпеки України (якщо є дані про ймовірне потрапляння в полон) та Національного інформаційного бюро.
☝️Якщо ви втратили зв’язок з близькою людиною, яка перебуває на військовій службі, у зоні ведення бойових дій або на окупованих територіях чи маєте підозру, що ваша близька людина перебуває у полоні ворога – звертайтеся лише до уповноважених державних інституцій, які опікуються питаннями пошуку та обміну полонених👇
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Регіональне представництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими – Консультаційний центр Східного регіону.
Приймальня Східного регіонального центру:
0 800 300 176
Користуйтеся Дорожною картою
https://roadmap.koordshtab.gov.ua/missing-in-action/
Контактні дані уповноважених установ та громадянських організацій:
⏹ Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України:
Viber WhatsApp +38(044)321-11-21
Viber WhatsApp +38(098)321-11-21
Telegram +38 (067) 650-83-32
Ел.пошта [email protected]
⏹ Головне слідче управління Національної поліції України:
Телефон: 0 800 21 21 51
⏹ Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин:
Телефон: 0 800 103 333
⏹ Регіональний представник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у Харкові:
Телефон: 066 428 04 01
⏹ Уповноважений Верховної ради з прав людини:
Телефони: 0 800 50 17 20, 044 299 74 0